Ma főként a Dunántúlon várható hidegfronti hatás

Főként a Dunántúlon várható hidegfronti hatás, így az ott élő frontérzékenyek fejfájásra, erősödő migrénre számíthatnak elsősorban.

A rövid napos időszakok mellett többnyire erősen felhős lesz az ég; szakadozottabb felhőzet keleten, zártabb nyugaton valószínű. Több helyen várható eső, zápor, helyenként zivatar. Intenzívebb zápor, zivatar esélye a Dunántúl keleti felén és a Duna-Tisza közén a nagyobb. Az északnyugati, északi szél több helyen megerősödik, a Dunántúlon időnként viharossá is fokozódik. Átmeneti szélerősödés zivatar környezetében is lehet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 12 és 17, másutt 17 és 22 fok között várható.

sotet_felhok_idojaras

Távolabbi kilátások csütörtöktől vasárnapig:

Napos és erősen gomolyfelhős időszakok váltakoznak, a legtöbb napsütésre pénteken, a legkevesebbre vasárnap számíthatunk. Zápor, zivatar az időszak nagy részében helyenként, a hét utolsó napján több helyen valószínű.

Jelentős mennyiségű csapadék (legalább napi 5 mm) az ország területének 20 százalékán lehet.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 12 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 16 és 22 fok között várható.

A hőmérséklet napi középértéke és eltérése a sokévi átlagtól (Budapest külterületén):

2016. május 2. 14,3 °C -0,7 °C 1871 óta ezen a napon Budapesten előfordult legmagasabb hőmérséklet: 33,2 °C (2012) legalacsonyabb hőmérséklet: -3,3 °C (1935)

A hétvégén a pollenterhelés valószínűleg ismét emelkedni fog. Várhatóan fokozódik a pázsitfűfélék pollenszórása, virágporuk mennyisége többfelé elérheti a tüneteket okozó közepes szintet. Bár a tavaszi pollenszezon már lecsengőben van, a virágos kőris, az eperfafélék, valamint a fenyőfélék pollenkoncentrációja még megemelkedhet, és helyenként elérheti a magas szintet is. Alacsony-közepes koncentrációban számos további fafaj pollenje is előfordul még a levegőben (főként a bükk, a tölgy, a nyír, a fűz, a dió, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenje). Az útifű, valamint a lórom virágporából továbbra is csak egy-egy szem fordul elő a levegőben. A kültéri allergén gombák spóraszáma várhatóan emelkedik, elérheti a közepes szintet is.

Forrás: met.hu