Ji-king; a jóskönyv

A legtöbb jóskönyv konkrétumokat lát a jövőben, legyen az egy személy érkezése, pontosan meghatározott tárgy, vagy előre látott betegség. Az efféle jóslások közül a legtöbb sajnos ?hókuszpókusz?.

197976

A Ji-king nem határolja körül, mi lesz a jövőben, csak a boldogság felé vezető útra világít rá, és óvva int, hogy a kérdező a sorsában írt hibáiba essen.

A Ji-king, az ősi kínai jóskönyv mindig kéznél van, nem szükséges hozzá jövendőmondó segítség, a szimbólumai világosak. Viszont nem fogja megmondani, hogy hány gyermeket fogsz szülni, és szőke lesz-e a herceg.

Ahhoz, hogy megértsük, miként képes a kötet tág kontextusokba helyezni az emberi kapcsolatokat, fontos tisztán látni a történetét. A Ji-king ? a Változások Szentkönyve ? pár ezer kínai írásjelből áll, ezek sűrű szimbólum-rendszereket alkotnak. A kötet természetfeletti forrásból ered. Az ősi kínaiak nem érintkeztek közvetlenül felsőbb erőkkel, egy beavatott sámán tartotta a kapcsolatot az istenekkel. Ám egyszer csak kialudt a mindent megvilágító fény, megbomlott a tökéletes egység teremtő és teremtett erő között, az emberiség sorsfordító bukása bekövetkezett. A halandó elvesztette tisztaságát. A papok világosan látták: tudásuk nélkülözhetetlen az örökkévalónak, így papírra vetették a jelrendszert. A több ezer éves szimbólumokat a történelem kereke mindig egy picit göngyölítette, az új geológiai és csillagászati eredmények időről-időre hozzáadtak a jelentéséhez de úgy, hogy ősi értelmét ne veszítse el.

Hatvannégy jósjelből, sorstragédiából áll a könyv, ezek valamelyikét, vagy párhuzamosan kettőt választ ki a kérdező, energiáinak ráhangolásával. A misztikus hatvannégyes számnál nem is létezik többféle élethelyzet, ebben az összes lehetőség benne foglaltatik, a teremtéstől kezdve a figyelmen át, egészen a beteljesülésig. Ám ez a kör még mindig nem fedi le a Ji-king lényegét. A pozitív és negatív energiák kollektívája ha megtörik, akkor léphet fel esetleges bizonytalanság egy személyen belül. A kettő már nem fér meg egymás mellett háború-megbékélés, tapadás-taszítás nélkül. Végeredményképpen megszületik a polaritás elve, az örökös és szüntelen változás. Ebből született meg a Jang és Jin. Mindkettő tartalmaz a másikból egy kis szeletet, tehát a másik nélkül létezni sem tudna, az egység nélkül pedig fél maradna.

A Ji-king lényege éppen abban rejlik, hogy mind a hatvannégy energiamezőnél kétféle utat kínál. Az egyik a belső megvilágosodás vagy továbblépés felé vezet, míg a másik figyelmeztet, hogy helyben toporgás csak iszapossá teszi a talajt. Az aktuális jel néhány jellemző szót, fogalmat vés a jósolt agyába, és ezek az élet alkotta szituációban segítségképpen bevillannak.

A könyv nem csupán egyszeri tanácsot ad, hanem folyamatosan beszélget a kérdezővel. A Ji-kinget bármikor, bármire és bárhol ki lehet vetni. Nincs mennyiségi megkötés, csak egy dolgot kér a könyv, hogy konkrét szituációval kapcsolatos kérést tegyen fel az útbaigazítást kérő.

Egész életed nem más, mint ezeknek a Jósjeleknek (mintáknak) az egymásba alakuló végtelen sorozata!

Jang: kezdeményez, irányít, vezet, akar, teremt, meghatároz, aktív, pozitív, előre megy, és centrifugálisan szétterjed.

Jin: befogad, elfogad, passzív, magába ölel, hagyja, hogy irányítsák, hogy vezessék a táncban. Odaadó, érlelő, türelmes, várakozó ? létrehozza, amit a Jang akar.

Forrás: