A „Jövőt nekik is” Alapítvány

Az értelmileg akadályozott emberek támogatása különböző rendezvények keretében és foglalkoztatási lehetőségeik bővítésével.

Magyarország
2463,Tordas
Gesztenyés út 1.

Bankszámlaszám: 57800105 – 10000018 –
Adószám: 18481594-1-07

 

Az Alapítvány küldetése az útkeresés az esélyegyenlőség, a társadalmi integráció megvalósulásához. Az értelmileg akadályozott emberek értékeinek bemutatása, életminőségük javítása, életlehetőségeik kiszélesítése. Szabadidős-, kulturális-, sporttevékenységeik támogatása, foglalkoztatási lehetőségeik bővítése.

A „Jövőt nekik is” Alapítvány jövőképe
Alapítványunk a társadalmi tudat formálása által szeretné elérni, hogy az értelmi és halmozottan fogyatékos emberek a társadalom egyenértékű tagjaiként részt vehessenek a társadalmi élet minden területén. Semmi ne akadályozza őket abban, hogy a normalizációs elvnek megfelelően életük ritmusa hasonló legyen a környezetükéhez, tanulhassanak, dolgozhassanak, a képességeik fejlesztéséhez megkapjanak minden segítséget. Gyakorolhassák jogaikat, a nem sérültek ismerjék és partnerként fogadják el őket.

A „Jövőt nekik is” Alapítvány 1993 óta támogatja a tordasi Fővárosi Önkormányzat Értelmi Fogyatékosok Otthonában élő, jelenleg 272 fő értelmileg akadályozott, több esetben súlyosan, halmozottan sérült embert. Céljaként kezdetben üdülési, testedzési lehetőségeik, életkörülményeik javítását jelölte meg. Az alapítványi célok tovább teljesedtek az 1998-ban megvalósult közhasznú szervezetté válással.

Rehabilitációs célú foglalkoztatási lehetőségek teremtése mellett az egészségmegőrzés, nevelés, oktatás, képességfejlesztés és kulturális tevékenységek segítése, azok tárgyi feltételeinek javítása is beépült az alapítványi célok közé.

Jelentős segítség irányul a sérült emberek kapcsolatrendszereinek megtartására, kiszélesítésére, a társadalmi integráció, a foglalkoztatási rehabilitáció, az esélyegyenlőség megteremtésére. Bekapcsolódva az Ercsi Kistérség, illetve a Szent László Völgy Civil Partnerségi Körének összefogásába, az alapítvány a környékben, családban élő, értelmi fogyatékos emberek tájékoztató, tanácsadó fórumává vált, jelentősen kiszélesítve az alapítvány által képviselt, támogatott populáció létszámát.

Partnerségi kapcsolatai az ország egész területére kiterjednek (pl. Fecskepalota partnerségi köre, bentlakásos intézményekben és családban élő értelmileg sérült embereket támogató alapítványok- Zsira, Szajk, Pécs, stb.). Az alapítvány részt vett a helyi vidékfejlesztési akciócsoport munkájában, így alapító tagja a Völgy Vidék LEADER Helyi Akciócsoportnak. Célja az EU-s források felhasználásában a kidolgozott fejlesztési irányokhoz kapcsolódóan a fogyatékos emberek esélyegyenlőségének, társadalmi integrációjának segítése.

A felhasznált erőforrások: önkéntes munka, több sikeres pályázat, források adományok, támogatások, az adózó állampolgárok 1%-os felajánlása, kapcsolattartás és bővítés regionális és országos hatókörű civil szervezetekkel.

Az alapítvány céljainak megfelelően 2009-ben támogatást nyújtott a fogyatékos emberek személyiségének kibontakozásához, készségeik, képességeik fejlesztéséhez, sport és kulturális tevékenységeikhez (KOMISZ Integrált Színjátszó tábor, Integrált Zenei Tábor, Dallal-Tánccal EgymásértŸ gálaest, „Ébresztő” – környezet és egészségvédelmi program, stb.), az élményteli szabadidő töltéshez ( nyári táborok: költségek, önkéntes munka, kézműves foglalkozások), a foglalkoztatás fejlesztéséhez (eszközbeszerzés, utazási költségek átvállalása, önkéntes munka a termékek értékesítését segítő vásárok alkalmával). Nagy figyelmet fordított olyan anyagok és eszközök biztosítására, melyek a mindennapokban szolgálták az értékteremtő tevékenykedést, az aktív kommunikációs technikák alkalmazását.

Untitled1681

Stratégiai célok és feladatok
1. Hosszú távú célunk az önkéntes mozgalom erősítése, önkéntesek bevonása alapítványunk, valamint – a hasonló stratégiát       követő – partner civil szervezetek munkájába. Az alkalmanként, programjainkhoz kapcsolódóan tevékenykedő önkéntesek megtartása mellett olyan fiatalok bevonása az önkéntes munkavégzésbe, akik a közös „jó” érdekében, személyes akaratból, anyagi ellenszolgáltatás nélkül tevékenykednek. 
– Az alapítvány céljaival azonosuló, alkalmanként közérdekű tevékenységet végző önkéntesek érdeklődésének fenntartása, motivációs bázisuk erősítése
– Fiatalok toborzása, megismertetésük a fogyatékossággal élő emberekkel, felkészítésük, megnyerésük az önkéntes munkára
– Az ország különböző részein élő, a hasonló célokért tevékenykedő civil szervezetek körül felbukkanó önkéntesek számára kapcsolati, információs, együtt-cselekvési csatornák megnyitása, kiépítése
– Az önkéntesek elméleti és gyakorlati képzésének támogatása

2. Nagy intézményekbe kényszerülő értelmi fogyatékos emberek társadalmi integrációjának segítése, esélyegyenlőségük biztosítása – életfeltételeik, életminőségük javítása.
– Az értelmi fogyatékos emberek értékeinek megismertetése a szűkebb és tágabb társadalmi környezet érdeklődésének felkeltésével – „Dallal-Tánccal EgymásértŸ” VII. gálaest, Integrált Színjátszó Tábor széleskörű záró előadása, Országos Integrált Zenei Tábor bemutatói, kiadvány a tordasi otthon olimpikonjairól, médiában történő megjelenés támogatása
– A felnövekvő korosztályok megismertetése az értelmi fogyatékos emberekkel, életterükkel, tevékenységeikkel
(Közös kézműves házak a környék iskolásaival, fiataljaival, kismamáival. „Játssz Te is velünk!”- játékos nap a kistérség óvodásaival, integrált színjátszó és zenei tábor ép fiatalok, gyermekek bevonásával)
– Esélyegyenlőségi Kerekasztal működtetése a kistérség fogyatékosokat támogató szervezetinek összefogásával a hátrányos helyzetű csoportok képviselete érdekében
– A tordasi otthonban élő értelmi fogyatékos emberek nyári táborozásának segítése támogatással, önkéntesek részvételével
– A tordasi otthonban élő értelmi fogyatékos emberek kulturális és sporttevékenységének támogatása ( alkotó táborban, zenei táborban, sporttáborban való részvétel finanszírozása), pályázatok egyéni támogatások elnyerésére)
– Értelmi fogyatékos emberek hasznos szabadidőtöltésének támogatása ( színházlátogatások, kirándulások, ismeretszerző tevékenységek szervezése az „Élethosszig tartó tanulás” jegyében)
– „Ébresztő”- környezet- és egészségvédelmi program szervezése, támogatása a tordasi és martonvásári otthonban élő értelmi fogyatékos felnőttek és gyermekek, valamint a Civil Fórum partnerszervezetei tagsága körében (Zöld Alapítvány Martonvásárért, Sze-La-Vi ), tematikus integrált „Ébresztő” – napok a gánti Fecskepalotában

3. Kapcsolattartás a kialakított országos és térségi partneri körrel
– képviselet a partneri rendezvényeken
– partneri találkozók szervezése a stratégiai elemek köré
– képzéseken való részvétel biztosítása 
– kiadvány a partnerkapcsolatok megjelenítésével
– Esélyegyenlőségi Kerekasztal működtetése

4. A térségben élő értelmi fogyatékos populáció érdekképviselete
– kutatás, elemzés a populáció nagyságára, segítségnyújtási rászorultságára vonatkozóan 
– a családban élő értelmi fogyatékos emberek bevonása szabadidős, rekreációs, kulturális és sportprogramokba

 

Tel.: 06 22 467-199
Fax: 06 22 668-042
Honlap: www.jovotnekikis.hu

Forrás: