Hol tart ma a rákgyógyítás?

Február negyedikét 2000-ben nyilvánította a rák világnapjává a Párizsi Charta.

Ebből az alkalomból Magyarország első rákellenes civilszervezete, A rák ellen az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány "Életminőség Szimpóziumot" szervez az Emberi Erőforrások Minisztériumában, az Egészségügyért Felelős Államtitkárság fővédnökségével, neves rákkutatók, és onkológusok, ezen kívül táplálkozástudományi szakemberek, és pszichológusok részvételével.

Melyek a gyógyulás módjai? Hogyan lehet csökkenteni a rákbetegség kockázatát? Kihez lehet fordulni a bajban?

Ezekre az égetően időszerű kérdésekre adnak választ a szakmai konferencia előadói a rákkutatás és gyógyítás új módszereinek ismertetésével, a teljesértékű és kiegyensúlyozott táplálkozás, és a mentális egészség megteremtését és megőrzését szolgáló tevékenységek megismertetésével és bemutatásával.

petefeszekrak1

Az előadássorozat záróakkordjaként bemutatják az Alapítvány jószolgálati nagykövetét, Simó Vivient, aki maga is petefészekrákból gyógyult fel, és aki Életrevaló címmel romantikus drámát írt betegségéről, gyógyulásáról, és a petesejt donációval történő terhességéről, amelyből megszületett kisfia, Rippel Krisztofer Herkules. A könyvbemutatón Gubik Ági, Császár Zsófia, és Hajnal János színészek jeleneteket adnak elő a regényből, műsorvezető Szily Nóra.

Forrás: