Anyukaszépítő és kebelbarát mellplasztika

Arra voltunk kíváncsiak, hogy a mellek milyen folyamatokon mennek át a terhesség és szoptatás időszakában, vannak- e olyan praktikák, amikkel segíthetünk melleink állapotán, és milyen esetekben forduljunk plasztikai sebészhez.

A női test talán legkritikusabb része a mell: a mellszövet különösen érzékenyen reagál a súlyingadozásokra valamint a hormonális változásokra is, így érthető módon a terhesség, majd a szoptatás óriási hatással van. A keblek méretét alap esetben a zsírszövet mennyisége határozza meg, illetve hogy a mellszöveten átívelő kötőszöveti csíkok mennyire feszesek. A proklatin nevű nemi hormon a felelős az emlők megnagyobbodásáért és a tejtermelés elősegítéséért. A tejtermelés hatására a mell szövet állománya tömöttebb lesz. A szoptatás befejeztével a zsírszövet és kötőszövet aránya eltolódhat, így lehet, hogy a korábbi mellméret és forma nem tér vissza. Egyeseknek nagyobb, míg másoknak kisebb, tartalmatlanabb lesz a melle.

Hogy az anyatej elapadása után kinek, és milyen mértékben ereszkedik meg, vagy éppen teltebb lesz a melle, azt nagyban meghatározza az öröklött, genetikai tényezők, a terhesség alatt felszedett kilók, a terhességek száma, és természetesen maga a szoptatás. A szoptatás során ugyanis a tej áramlása megnyújtja a bőrt és a többi szövetet, emiatt a mell bőre megereszkedhet, üresnek tűnhet. Nem mindegy azonban, milyen mértékben.

Mellünk „védelmében”?
Mi magunk is tehetünk azért, hogy a melleink valamelyest megőrizzék korábbi feszességüket. A váltott hideg-meleg vizes zuhanyzás, rendszeres vérkeringést serkentő radírozás, mellizom erősítő gyakorlatok, megfelelő szoptatós melltartó viselése, stria elleni krémek, stb. Bármit is teszel, a terhesség alatt átalakul a mell szerkezete, csökken a zsírréteg, nő a mirigyállomány és ettől a bőr valamint az izmok megnyúlnak. Alkati kérdés, hogy kinél mennyire látványos, kismellűeknél kevésbé, nagymellűeknél jobban látszik. Ha a fenti praktikák nem segítenek, és a mellek méreti és formai változása radikális, vagy nem tudunk megbarátkozni az új mellekkel, szóba jöhet a mellfelvarrás, vagy volumenpótlás implantátummal.

mell4

Visszaszerzett nőiesség vagy túlzott hiúság?
Vannak, akik úgy vélik, hogy szülés után megcsináltatják mellüket, és vannak, akik elzárkóznak a lehetséges beavatkozást illetően.
Fiatal koromban intenzíven sportoltam, részben ennek, részben a genetikámnak köszönhetően szép nagy, kerek, feszes melleim voltak. Sokan tévesen azt hitték, hogy plasztikázott. Megszültem a kis drágámat, túl vagyunk a szoptatáson, és látom, hogy megereszkedett, meg olyan lazább lett, nem is kicsit. Szülés előtti méretükhöz képest egy számmal kisebb melltartókat kellett vásárolnom, és már a push up melltartókban sem mutatott úgy a cicim, mint hajdanán – meséli Janka, 29 éves anyuka. – Visszafogytam eredeti testsúlyomra és az alakom szinte jobb volt, mint lánykoromban, a melleim formája azonban nem javult semmit. Már egy jó ideje végzek célzott mellizom erősítő tornagyakorlatokat, javított is valamicskét a dolgon, de olyannyira nem az igazi, hogy szégyellek a férjem vagy a strandon mások előtt mutatkozni. A terhesség alatt is mindvégig hordtam melltartót, még abban is aludtam, már tele volt a hócipőm ezzel a ‘páncéllal’. Ekkor határoztam el, hogy megműttetem magam.”

A mellplasztikát azoknak a nőknek ajánljuk, akik régóta nem tudják elfogadni magukat, mert nincsenek megelégedve idomaikkal. Nagyon zavarja őket, hogy mellük kicsi vagy megereszkedett. Ha túl nagy és megereszkedett: a mell állományának túlzott növekedése esetén emlőkisebbítést végzünk. Ha megfelelő méretű, de megereszkedett, a bimbóudvar szétterült: van lehetőség a mellbimbó és a bimbóudvar kisebbítésére, korrekciójára és helyzetének megváltoztatására is. Ha kicsi és megereszkedett: összeesett keblek esetén az emlő szilikon protézis beültetésével növelhető illetve alakítható ki a kívánt esztétikus forma és tapintat. A műtét altatásban történik, általában az alsó áthajlási vonalban vagy a bimbóudvar szélén ejtett- később alig észrevehető metszésből. A protézist leggyakrabban felül a mellizom alá, alsó felén pedig a mirigyállomány alá helyezzük a lehető legszebb, természetes forma elérésének érdekében. Az izom alá tett szilikonok nehezebben ereszkednek meg, tovább maradnak feszesek, szépek, de a műtét hosszabb és a regenerálódás fájdalmasabb. A mirigyállomány alá tett implantátum kevésbé fájdalmas, az izom érintetlen marad, a gyógyulás gyorsabb, de csak megfelelő vastag bőr alatti zsírréteg esetén alkalmazható, különben egy idő után az implantátum feltűnővé válhat – magyarázza plasztikai sebész szakértőnk. A protézis kiválasztása (formája, nagysága, típusa) a konzultáció során a páciens kívánságainak és adottságainak figyelembevételével részletes megbeszélés alapján történik. Majd el kell döntenünk, hogy mirigyállomány alá vagy izom alá szeretnénk a szilikont „ültetni”. Minden esetben igyekszünk a megfelelő méretű szilikont kiválasztani, nem szabad túlzásokba esni!

Tehát NE akarjunk hirtelen irreálisan nagy keblek birtokosaivá válni!
A műtét után általában egy éjszakát az intézetben tölt a paciens, orvosi ellenőrzés mellett. Az operáció után 4- 6 hétig melltartó viselése, fizikai kímélet szükséges.

Forrás: