Új tanév, új gyerekszoba: 5 tipp a szakértőtől

Szeptemberben kezdődik a tanév, de a gyerekszoba felújítását nem jó az utolsó pillanatokra hagyni. Érdemes néhány szakértői tippet megfogadva újragondolni a gyerekszobát és a tanulósarkot, hiszen a profik sokat segíthetnek a költséghatékony, mégis mutatós végeredmény elérésében.

 

A gyerekszoba, ezen belül a tanulósarok kialakítását főként a helyiség nagysága és a belmagasság határozza meg.

Emellett figyelembe kell vennünk a gyermek életkorát is, de tovább nehezíti a tervezést, ha testvérek osztoznak egy szobán. Boncz Péter, a Praktiker szezonális és kihelyezési osztályvezetője most 5 jó tanácsot oszt meg a szülőkkel.

 

  1. Kombiágy: kis helyen több funkció

Gondolkodjuk úgy a gyerekszobáról, mintha az egy mini lakás lenne. Tehát a pihenés, a munka és a szórakozás hármas funkciójának is jusson benne hely. Kisiskolásoknak az úgynevezett kombiágyak a leghelytakarékosabb megoldások. Ezek olyan egyszemélyes emeleteságyak, amelyekben fölül van a kényelmes, normál méretű hálórész, alul pedig játszóhely vagy tanulósarok alakítható ki, sok tárolóhellyel.

  1. Testvérek egy térben

Kis alapterületű közös szobába emeletes ágyat vagy olyan kombiágyat válasszunk, amely két fekvőrészt variál. Ám az is fontos, hogy minden tanulónak legyen saját íróasztala és szekrénye. Így egy időben tanulhatnak, játszhatnak a gyerekek, és a tanszerek sem fognak összekeveredni. A könnyebb együttélést térelválasztó bútorokkal (polcokkal, paravánnal) is segíthetjük.

  1. Színekkel segítsük a kreativitást!

A falakra érdemes olyan diszperziós falfestéket választani, amely mosható és súrolható is. Így tovább lesz újszerű és tiszta a szoba. A jó minőségű, vízzel hígítható, adalékanyagmentes termékeket keressük!

Minél világosabbak a gyerekszoba színei, annál tovább lehet természetes fény mellett tevékenykedni. Ám ez nem jelenti azt, hogy az élénk színeknek nincs szerepük. A divatos pasztellek mellett egy-egy falon bátran próbáljuk ki a gyerek által kedvelt kéket, zöldet vagy sárgát, sőt ezeket az árnyalatokat már akár táblafestékkel is megvalósíthatjuk: e falakon aztán órákon át lehet rajzolni!

  1. Fénytervezéssel takarékosságra nevelünk

A világítást nem csak a szemek épsége okán, hanem energiatakarékossági szempontból is érdemes megtervezni. A gyerekeket először a világítással lehet megtanítani takarékoskodni. Ebben nyújt óriási segítséget a LED-világítás. Vásárolhatunk például olyan íróasztali lámpát, amely a nappali, meleg, fehér fényt utánozza, úgy, hogy a beépített LED-et sosem kell cserélni, hiszen az több tízezer óra élettartammal bír. A gyerek szobájában is használjunk célzott fényeket, így hamar megtaníthatjuk, hogy csak azt a lámpát kapcsolja fel, amelyre éppen szüksége van.

  1. Új cuccokkal nagyobb a lelkesedés

Kevés diák igazán lelkes szeptember elsején. Talán egy-egy munkát segítő kiegészítő segíthet ezen: a Praktiker a bútorokon kívül más különlegességekkel is készül a tanévkezdésre. A kényelmes tanulást és kikapcsolódást nyújtó babzsákok, laptop asztalok, tablettartók és egyedi borítású jegyzetfüzetek is elérhetőek a szortimentben.

Forrás: https://napidoktor.hu/index