Vigyázz, kinek adod a kulcsokat!

Nemcsak a főbérlők és lakástulajdonosok lehetnek mumusok, sokszor egy-egy albérlő is őrületbe tudja kergetni az embert. Miről ismered fel a nem megfelelő albérlőt?

A tulajdonosok rémálma a leamortizált lakás, ennek elkerülése érdekében szokták kérni a kauciót. Persze a nagynak tűnő összeg sok esetben nem fedezi az albérlő által okozott károkat. A széttört bútorok, letépett tapéta, összetört csempe csak néhány példa a sok kárból. Az elmaradt lakbér is okozhat fejfájást, a befizetetlen rezsit pedig a tulajdonoson kérik számon a közműszolgáltatók. Sok esetben előfordult már, hogy szó nélkül léptek le az albérlők.

költözés

Érdemes tehát az elején tisztáznod a határidőket, és a befizetési módot, ezt pedig egy szerződésben sem árt rögzíteni. A túl hangosan bulizó lakók előbb-utóbb a szomszédok idegeire mennek és sok esetben a tulajdonosra zúdítják a panaszokat. Nehéz ezt kiszűrni és jelesnek kell lenned emberismeretből, amikor találkozol bérlő-jelölteddel. Ne légy irgalmas, ha nem tetszik a jelleme, úgy ne add oda neki a kulcsokat. Az anyagiak persze fontosak, de még fontosabb a megbízhatóság.

Amennyiben bútorozva, felszerelve adod ki a lakásodat, úgy készíts leltárt a benne található tárgyakról. Sajnos nem egyszer előfordult az eltulajdonítás, a tönkretétel. A bérlővel is írasd alá ezt a papírt, így az elköltözésénél hamar kiszúrhatod a hiányt. A másik probléma az állattartás: a tiltást vagy a feltételekkel tarkított kikötésedet is foglald bele a szerződésbe, az okozott károkat pedig ki kell fizetnie az albérlőnek.

vid4u.init(480,360,’9msjlKYrMD’,null,3);

Forrás: