Új irány a lakberendezésben!

Cikkünkben szeretnénk közelebbről megismertetni azt a tervezői gondolkodásmódot és annak eszközeit, melyet az Inspiration4you kreatív csapata képvisel.

Az Inspiration4you folyamatosan bővülő nemzetközi csapata azért jött létre, hogy együtt oldjanak meg komplex problémákat ügyfeleikkel. Miben mások ők? – Ügyfélközpontúság, – Co-Kreativitás, – Folyamat, – Kézzelfoghatóság, – Holisztikus munkakörnyezet – vége az egymás melletti elbeszélésnek…

De mit is takar ez valójában?

A designerek gondolkodásmódjának adaptálását és felhasználását bármilyen szakterületen, követve azokat a lépéseket, melyeket a tervezők is bejárnak projektjeik során:

EMPATIZÁLÁS – DEFINIÁLÁS – ÖTLETELÉS – PROTOTÍPUS GYÁRTÁS – TESZTELÉS

A Design Thinking-en belül beszélhetünk az úgy nevezett Service Design Thinking-ről, melynek célja az, hogy tegyük hasznossá, használhatóvá, hatékonnyá, eredményessé és kívánatossá az általunk nyújtott szolgáltatást.

Ahhoz, hogy eredményesek legyünk, és létrehozzunk egy innovatív szolgáltatás designt, mindig érdemes szem előtt tartanunk a következő alapelveket:

1. Ügyfélközpontúság

Az ügyfél szemszögéből közelítjük meg a problémát. A folyamat alatt kifejezetten fontos az interekció a szolgáltató és az ügyfél között. Valamint döntő fontosságú a szociális és kulturális kontextus megfigyelése, szokások elemzése és a megrendelő motiváltsága.

Inspiration4you

2. Co-kreativitás

Folyamatos együttműködés van a szolgáltató csapaton belül. Az ügyfél is a csapat tagja. A megoldás az adott problémára a közös munka eredménye.

3. Folyamat

Minden projekt egy iteratív folyamat, melyes folyamatos reflektálást igényel.

4. Kézzelfoghatóság

Ez a kulcs a sikerhez. Ez a szakasz bizonyítja, miért az adott megoldásra van szükséged, és ez milyen jótékony hatással lesz vállalkozásodra. Fontos a vizuális teechnikák beépítése, mint például a storytelling vagy a storyboard. (Ezekről is lesz majd szó a továbbiakban.)

5. Holisztikus munkakörnyezet

Fontos, hogy a szolgáltató képes legyen egy heterogén csapatot összeállítani, melynek tagjai különböző szakterületeken jártasak, de ugyanazt a gondolkodásmódot képviselik, melynek segítségével képesek tudásukat összekapcsolni és komplex problémákat megoldani.

Videó:

"Design & Thinking" – egy dokumentumfilm mely a "design thinking", a tervezői gondolkodásmód alapötletét járja körül. A design területén készült kevés dokumentumfilm egyike és az első, mely a design thinking a világra gyakorolt hatását mutatja be.

A Design Thinking mint kifejezés és módszer 2008-ban egy design cégtől hangzott el először. Egy eszközként mutatkozott be, mely a legkülönbözőbb problémák megoldására született, a hétköznapi élet döntéseitől és üzleti kihívásoktól a világ élelmezési problémájáig.

Forrás: