A hulladék érték!

Manapság a környezettudatos otthon egyik alapja a szelektív hulladékgyűjtés. Nézzünk utána, mennyi mindent dobunk a kukába-helytelenül!

Számos dolgot dobunk ki, ami újrahasznosítható lenne. Ezek általában a szeméttelepen végzik, hatalmas kupacokba csoportosulva. Így jönnek létre a szeméthegyek. Egy szeméthegy pedig nem túl szép látvány, valljuk be!

Nem is gondolnánk, de egy ember ma Magyarországon évi 470 kg szemetet termel. Ez szemben az ajánlott uniós 300 kg/ év szeméttel-nagyon is sok!

A szelektív hulladékgyűjtés célja, hogy egyre kevesebb szemét kerüljön az ilyen szeméttelepekre, és egyre több a szelektív hulladékgyűjtő telepekre.

A szemét ügyében két fontos dolgot tehetünk mi, egyszerű emberek: megelőzés és a már meglévő szemét szelektálása. A megelőzés igen egyszerű dolog. Ne vásároljunk agyoncsomagolt árukat a boltban, ne használjunk egyszer használatos dobozokat, zacskókat. Egyszóval kerüljük a felesleges műanyag használatot!

környezetvédelem

A már meglévő szemetet válogassuk ki papír, műanyag, és üveg kategóriákba! A fémek, a háztartási hulladékok és veszélyes hulladékok gyűjtése bár komplexebb kérdés, kezelése ugyanolyan fontos.

A szelektíven gyűjthető flakonokat, dobozokat egy jól irányzott mozdulattal tapossuk össze, hogy a szemetes zacskóban csak a szemét legyen, ne a dobozok által közrezárt levegő. Az újságpapírt külön kartondobozban raktározzuk, míg a nem visszaváltható üvegeknek a konyha sarkában van a helyük. A szemetesbe csak az ételmaradékok és a zsíros, ragacsos papírok kerüljenek!

A szelektív gyűjtőkukákba azt dobjuk, ami odavaló! Ha pedig azt látjuk, hogy a kukásautó egybeborogatja a kukák tartamát, ne ijedjünk meg, ezt az üzemanyag felhasználás csökkentése miatt teszik, a szemetet pedig a telepen szétválogatják.

vid4u.init(480,360,’9msjlKYrMD’,null,3);

Forrás: