10 kellék az egészséges nyári szünethez

Mindannyiunknak gondot okoz, hogy gyermekünk hogyan, milyen körülmények közepette tölti el nyári szünidejét

Listánkat olvasva Te is biztonságos, egészséges környezetet alakíthatsz ki otthonodban, hogy nyugodtan dolgozhass, amíg a gyerek játszik!

Újratölthető vizespalackok

Minden gyermeknek szüksége van napi másfél liter folyadékbevitelre. Elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű energia a játékhoz és a sportokhoz. Arra kell nevelni a gyermeket, hogy ha táborba megy is figyeljen a napi folyadékmennyiségre mert így mindig egészséges és energikus lehet.

nyar4

Elsősegély doboz

Elsősegély doboz tartása kötelező, mind otthon, mind az autóban és célszerű azt magunkkal vinni, ha kirándulni, nyaralni megyünk. Sosem tudhatjuk, mikor lehet rá szükség. Célszerű olyan helyre tenni, ahol a gyerekek nem érik el.

Napvédők

A napvédők fontos szerepet játszanak a nyári szünidőben. Fontos, hogy a gyermek biztonságosan rohangálhasson az udvaron, védje magát a napszúrástól, az UV sugárzástól. Érdemes magad faktor számú naptejjel bekenni a csemetéket és kalapot, sapkát húzni a fejükre, esetleg nagyon erős napsütésnél fehér pólót rájuk adni.

Naptej

A naptej hozzátartozik a nap elleni védekezéshez. Számos termék közül választhatunk már, különböző bőrtípusokra.

testapolo3

Bukósisak

Mindenképp gondoskodjunk arról, hogy gyerekeink megfelelő, biztonságos felszerelésben merészkedjenek ki az utcára akár biciklizni, akár motorozni. Kötelező a bukósisak, lábszár-kar védő viselete.

Megfelelő védő felszerelés

Ha gyermekünk sportol, esetleg extrém sportot végez (pl: lovaglás, cross motor, amerikai foci) igyekezzünk minden biztonsági felszerelést megvenni neki, hogy teljes védelemben hódolhasson szenvedélyének, mi pedig nyugodtan szurkolhassunk neki a lelátóról!

kullancs_doboz

Biztonsági terv

Mielőtt gyermekünk elutazik valahova, esetleg elmegy a barátival, mindig gondoskodjunk arról, hogy bajban hogy tud elérni, hogy tud segítséget hívni és mi vészhelyzetben a teendő.

Rovarok ellen

Rovar, bogárcsípések ellen mindig legyen védő spray, ha pedig már megtörtént a baj legyen kéznél hűsítő gél, amivel csillapíthatjuk az égő bőr fájdalmát.

Csalán, szömörce

Az erdőben számos növény található, melyek a bőrfelülettel érintkezve égető, csípő, viszkető érzést váltanak ki. Bőrnyugtató krémek, testápolók, hűsító gélek segíthetnek enyhíteni a panaszokat.

Allergia ellen

Nyáron egészségünket veszélyeztetheti a sok virágzó fa, pollen, virág. Ha allergiát észlelünk vásároljunk antihisztaminos krémet, orrcseppet, amelyek megszünteti az orrfolyást, az irritáló, viszkető, égő érzést a szemben és a torokban

vid4u.init(480,360,’Yxu0FQQ9yi’,null,3);

Forrás: