Állami intézmény vagy magánklinika? Melyik a jobb karrierszempontból?

Magánemberként sokan töprengenek rajta, hogy állami intézményben, avagy inkább magánklinikára menjenek. Ezt a kérdést ugyanakkor fordítva is fel lehet tenni, hiszen az sem mindegy, maguk az orvosok, szakemberek miképp vélekednek erről – habár nem ritka, hogy valaki ide is, oda is dolgozik. Ettől független érdemes átgondolni, milyen fő különbségek és hasonlóságok adódnak közöttük.

Állami- és magánegészségügyi álláslehetőségek Magyarország második legnagyobb városában, Debrecenben Fotó: freepik.com

Állami- és magánegészségügyi álláslehetőségek Magyarország második legnagyobb városában, Debrecenben

Amennyiben megnézzük az aktuális álláslehetőségeket az egészségügy területén, láthatjuk, hogy a magánklinikán meghirdetett pozíciókra is szép számmal lehet jelentkezni. Nem csupán a fővárosban, hanem hazánk legnagyobb vidéki városaiban is, így például aki Debrecenben szeretne elhelyezkedni valamelyik területen, szintén jó eséllyel talál magának munkát.

Egészségügyi asszisztens pozícióban munkalehetőség Debrecenben – ehhez hasonló állásokra is pályázhatunk a helyi álláskereső oldal, a debrecenallas.hu oldalán. Egy ilyen pozícióhoz például releváns egészségügyi szakképesítés, szakmai tapasztalat, valamint pozitív kisugárzás, csapatmunkára való képesség egyaránt szükséges.

Fizetés, szakmai előrelépési lehetőségek, egyéb szempontok

Általánosságban elmondható, hogy a fizetések terén olykor a magánklinikák magasabb ajánlatot adnak a tehetséges szakembereknek, bizonyos prémiumok, juttatások keretében próbálják magukhoz csalogatni őket. Érdemes továbbá figyelembe venni az állami és magánszektor munkahelyi kultúrájából adódó különbségeit is, hiszen a magánklinikákon napjainkban többnyire modernebb eszközökkel és technológiákkal dolgozhatnak a szakemberek, ami hozzájárulhat a szakmai fejlődésükhöz és naprakész tudásuk fenntartásához.

Ugyanakkor az állami intézményeknek van egyfajta stabilitása, ami hosszú távon lehet vonzó az álláskeresők számára. Azt se felejtsük el, hogy egy állami kutatási projekt vagy hasonló tevékenység keretében is sok lehetőségünk adódhat a szakmai fejlődésre. Az biztos, hogy mindenképpen hasznos társadalmi munkát fogunk végezni.

A modern orvostudomány helyzete és a jó szakember ismérvei

A technológiai fejlődés, az innovatív eszközök és a mesterséges intelligencia mind-mind olyan új lehetőségek az orvostudományban, amelyek egyben kihívások elé is állítják a szakmabelieket. Ez egyben ezt is jelenti, hogy ma egy jó szakembernek folyamatosan fejlődnie kell és haladni a korral – igaz, ez az orvostudomány terén mindig is így volt, ma azonban olyan léptékű a fejlődés, amivel nem könnyű tartani a lépést.

Tegyük hozzá, hogy egy jó szakember pedig nemcsak kiváló szakmai felkészültséggel rendelkezik, hanem empatikus, jó kommunikációs képességekkel bír, és képes csapatban dolgozni. Az etikai normák betartása és a páciensek iránti elkötelezettség is alapvető fontosságú, hiszen ezek a tulajdonságok biztosítják a magas színvonalú betegellátást és a páciensek bizalmának elnyerését – mind az állami, mind a magánegészségügyi rendszerben.

(x)

Forrás: PR cikk