Szóvivőképzés egyetemi szinten

Az első hazai egyetemi szintű szóvivőképzés ősszel indul, és az egészségügy területén kommunikációs szakközgazdász és kommunikációs tanácsadó szakokon lehet megszerezni a diplomához szükséges ismereteket.

A Nyugat-magyarországi Egyetemen induló  képzésen  olyan specialistákat képeznek, akik képesek lesznek a hazai és nemzetközi egészségügyi és ágazati közigazgatási intézmények, szakmai érdekképviseletek, civil szervezetek kommunikációjának a tervezésére, koordinálására és megvalósítására, a konfliktusaik kezelésére, a kommunikációs feladatok  magas színvonalú ellátására. A munkaerő-piaci igények azt is jelzik, hogy az  egészségügyi, szóvivők korszerű, az EU mércéknek megfelelő szemlélettel és idegen nyelven is magas szinten legyenek képesek a feladataikat elvégezni. A szakon végzettek iránti munkaerő-keresletet várhatóan tovább erősíti a kórházak, egészségturisztikai intézmények, gyógyszergyárak, közigazgatási intézmények egészség kommunikációs tevékenységéhez szükséges növekvő szakemberigénye.

shutterstock_786252191

A szóvivőket az orvosi és a kommunikációs szakma ismert képviselői oktatják majd, az előadók között lesz többek között: Szócska Miklós egészségügyért felelő államtitkár; Dr. Prof. Dr. Kaáli Géza, Prof. Dr. Iván László; Prof. Dr. Rózsa Imre; Prof. Dr. Halmy László, Dr. Budaházi Emil kórházi főigazgató, Beke Zsuzsa szóvivő, Győrfi Pál szóvivő, Dr. Németh Erzsébet szóvivő, kommunikációs szakértő; G. Németh György szóvivő, Dr. Szepesi András főszerkesztő (Magyar Orvos); Laczkó Endre vezérigazgató (Juventus Rádió), Szabó György vezérigazgató (Sanoma Kiadó), Dr. Orodán Sándor, a Magyarországi Szóvivők Egyesületének az elnöke, Kozák  Ákos, a Magyar Marketingszövetség elnöke; Buncsik Ildikó kórházi kommunikációs vezető.

Forrás: