Nem biztos, hogy a határon túl zöldebb a fű

A kivándorlás sem hoz mindig boldogságot – mutatja a Leicester Egyetem új tanulmánya.

A gazdasági vándorlók különböző helyekre utaznak a nagyobb jövedelem reményében, de kiábrándító lehet a helyzet, mivel a pénz kergetése nem egyenlő a boldogsággal.

Dr. David Bartram szociológus azt kutatta, hogy vajon azok az emberek, akiket a magasabb jövedelem motivál egy gazdagabb országban, valójában boldogabbak lesznek-e a kivándorlástól. Azt is megvizsgálta, hogy ezeknek a gazdasági vándorlóknak talán eltúlzott elvárásaik vannak azzal kapcsolatban, hogy mit fognak elérni és tapasztalni, így jelentős a csalódások száma.11414?A boldogság tanulmánya megmutatja, hogy átlagosan az emberek nem lesznek boldogabbak a nagyobb jövedelemtől ? mely azt sugallja, hogy a kivándorlók talán tévednek ha azt hiszik, hogy jobbra változnak a dolgok, ha egy gazdagabb országba költöznek? ? mondta el Dr Bartram. ?Számításba véve, hogy a kivándorló emberek ebben talán különböznek az átlagtól, talán ők tényleg boldogabbak lesznek a nagyobb jövedelemtől. A kutatás arra keresi a választ, hogy pesszimistának vagy optimistának kell lennünk a vándorlás következményeivel.”

?Az eredmények azt sugallják, hogy a kivándorlók csalódottak, nem elégedettek ? mindig jobb életet szeretnének, akkor is, miután már elérték azt” – folytatta a kutató. ?Sokan tévesen azt gondoljuk, hogy a pénz fontosabb a boldogság elérésében. Bevándorlónak lenni egy gazdag országban nehéz életet jelenthet.?

A kutatás megvizsgálta 1400 ember válaszát már meglevő adatokból. Dr. Bartram elmondta, hogy a kutatás csillapít egyes, a média által kellett pánikot és az emberek panaszkodását a bevándorlók ?beözönléséről?. A tény az, hogy világszerte a legtöbb ember nem akar olyan gazdag országba költözni, mint például az Egyesült Királyság, talán mert megértik, hogy nem a pénz a legfontosabb dolog, drága árat kell fizetniük a család és a közösség hátrahagyásával.

Forrás: