5000 kakis pelust vizsgáltak meg a kisbabák hormonszintje miatt

Az Emory Egyetem kutatói kifejlesztettek egy noninvazív eljárást a csecsemők ösztrogénszintjének mérésére.

Ezzel a vizsgálati móddal a kutatók többet megtudhatnak a kisgyerekek ösztrogénszintje, hosszú távú reproduktív fejlődésük, valamint a nem-specifikus viselkedésük közti összefüggésekről. A korábbi vizsgálatok főleg a vér, a vizelet és a nyál hormonszintjét mérték, az új módszerrel viszont a székletet ellenőrzik.

?Nagyon keveset tudunk a hormonoknak a korai fejlődési szakaszban történő dinamikájáról, mivel eddig nem volt megbízható módszer azok nyomon követésére az újszülöttekben és kisgyerekekben. Azzal, hogy megtaláltuk erre a módot, hatalmas előrelépést tettünk?? fejtette ki Sara Berga professzor.13886Miután az egészséges újszülöttektől való gyakori vérvétel etikai és gyakorlati nehézségekbe is ütközik, igen nehéz volt eddig feltérképezni az ösztradiol útját a szervezetben. Az ösztradiol hatása az utóbbi időben a figyelem középpontjába került, főleg olyan szempontból, hogy a környezetünkben – pl. a szójában, gyümölcsökben, zöldségekben, műanyagokban és egyéb háztartási cikkekben – található ösztrogénok hogyan hatnak az egészségünkre.

A kísérletben harminckét ? hétnapos és tizenöt hónapos közötti ? csecsemő vett részt. A szülőknek huszonnégy órán keresztül meg kellett őrizniük a teli pelenkákat, melyeket a kutatók összegyűjtöttek, lefagyasztottak és mínusz 80 fokon tároltak a kielemzésükig. ?Ezeknek a vizsgálatoknak a révén most először kaptunk információt a csecsemők székletének esztradiol szintjéről, ami nagy segítséget nyújt a korai fejlődési szakasz megfigyeléséhez? ? mondta el Michelle Lampl professzor.

Forrás: