Készítsünk beltéri szökőkutat!

Kevés hangulatosabb dolog van annál, ha közelünkben csörgedező víz hangját hallgatjuk – a kis beltéri szökőkutak nemcsak mutatós látvánnyal, de páratlan hangulattal is szolgálnak…

Képzeljük el, hogy csend van, ülünk egy kényelmes kanapén, kezünkben egy könyvvel, miközben a háttérben víz csörgedező hangja hallatszik. Ezt a relaxáló, megnyugtató élményt könnyedén elérhetjük egy beltéri szökőkúttal.

Egy kis szökőkúttal, amit magunk is elkészíthetünk! Ezeknek a hangulatos dekorációknak a Fengshui szerint is megvannak az előnyei. Az önmegvalósítás, a gazdagság, a fenntarthatóság jelképe.  Az emberek többsége pedig kedveli a vízcsobogás hangját, mely békét és nyugalmat áraszt.

A beltéri szökőkutakat olyanná tehetjük, amilyenné akarjuk – saját ízlésünkre formálhatjuk és összhangba hozhatjuk a szoba hangulatával, stílusával. Drámai változást, esztétikumot csempészhetünk a helyiségbe, miközben kényeztet bennünket relaxáló hatásával.

szokokut

A boltokban kapható beltéri szökőkutak általában drágák. Ám mi magunk is elkészíthetjük a sajátunkat, kevés pénzből, de jelentős mennyiségű kreativitással, dekoratív részletekkel, mindössze kb. egy óra alatt!

Mi legyen a beltéri szökőkút alapja? Válasszunk erre a célra egy kerámia vagy üveg tálat, egy nedvességet át nem engedő konténert, vázát, virágtartót. Lehet fa doboz is a legkülsőbb rész, és ebbe kerüljön a szökőkút alapja. Mélysége legyen legalább 15 cm.

Győződjünk meg róla, hogy nincs a tálon semmilyen repedés vagy lyuk. Töltsük fel egy kis kémiai anyaggal és hagyjuk megszáradni, a termék utasításai alapján. A tálba helyezhetünk egy víznek ellenálló konténert is, melyet majd elrejtünk kövekkel, növényekkel és kisebb kavicsokkal.

Szerezzünk be műanyag csöveket és egy kis merülő szivattyút. Ezeket könnyen megvehetjük az akváriumokat árusító üzletekben vagy akár az interneten keresztül. Egy vízpumpa tapadókorongokkal az alján remek választás számunkra.

szokokut2A víz irányának meghatározásához műanyag csövekre van szükségünk, külső átmérője 12/20 cm, belső átmérője pedig 2,5/5 cm. A pumpa elektromos vezetékét a tál szélén vezessük el, így eljuttatjuk a hátsó tartályhoz. A vezeték elrejtése érdekében fölé is kerülhetnek növények, még szebbé teszik majd a szökőkutat.

Töltsük fel a tálat elegendő vízzel – a víz szintje mindig legyen feljebb, mint a kis vízpumpa, mert különben leég. Indítsuk el a pumpát, győződjünk meg róla, hogy jól működik. A műanyag cső egyik végéhez erősíthetjük a pumpa kifolyó részét. A cső hosszúságán egy éles késsel igazíthatunk, így megfelelő lesz a konténer magasságához.

szokokut4

Ha mindezzel készen vagyunk, a legjobb rész következik: a beltéri szökőkút díszítése! Ezt tökéletesen saját ízlésünk szerint tehetjük meg. Olyan kövekkel, kavicsokkal, gyöngyökkel, golyókkal dekorálhatunk, amilyenekkel csak akarunk. Kristályok, üveg dekorációk is jöhetnek, kagylók, csigák és persze növények.

Növelhetjük vagy csökkenthetjük a víz hangját azzal, ha egy kicsit több kavicsot vagy követ rakunk a szökőkútba, a víz útjába!

A beltéri szökőkút fenntartásának is vannak persze szabályai. Bármikor csökken például a vízszint, töltsük fel a kutat ismét friss vízzel. Vegyük ki a pumpát belőle és tisztítsuk ki 3 havonta egy alkalommal. Fehérítsük a vizet rendszeresen, hogy elkerüljük az algásodást és a moha megjelenését. Mindez a szökőkutat tisztán is fogja tartani.

A tisztítás során átrendezhetjük vagy megváltoztathatjuk a dekorációt is, hangulatunknak, tetszésünknek megfelelően.

Forrás: