Napos Oldal a Sérült Emberekért Alapítvány

Legfőbb céljuknak tekintik a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítését.

Magyarország
6723, Szeged
Lomnici u. 31/B

Bankszámlaszám: 10700062 – 48546201 – 51100005
Adószám: 18929294-106

 

Az Alapítvány küldetése: Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység, valamint hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése

Célok:
a) A sérült, valamint hátrányos helyzetű gyermekek és felnőttek integrálása és reintegrálása a társadalomba, valamint szociális helyzetük, szomatikus, pszichés állapotuk javítása, illetve rehabilitációja,
b) A fenti a) pontba meghatározott személyek gyógyüdültetése, utazásának megszervezése és lebonyolítása
c) Gyógyászati segédeszközök, speciális sporteszközök beszerzése, felajánlása az erre rászorulóknak,
d) Csökkent munkaképességű személyek rehabilitációs célú foglalkoztatása.
e) Személyi segítőszolgálat biztosítása térítésmentesen a rászorulók részére

Tevékenysége:
Az alapítók és segítőik 1996-tól tevékenykednek, a munka előrehaladása 1999-ben az alapítványi szervezet létrehozását eredményezte. 2005-ben kiemelten közhasznú minősítést kaptunk, majd 2006-tól mint akkreditált foglalkoztató csökkent munkaképességű munkavállalókat alkalmazunk. 2007-ben elindítottuk a személyi segítőszolgálatunkat, amely ingyenes a rászorulók részére. Tevékenységünk elismeréseként a gyermeki jogok világnapja alkalmából 2007-ben miniszteri elismerő oklevelet kaptunk a Szociális és Munkaügyi Minisztériumtól.

Évközi programok:
Személyiség-fejlesztő, önállóságra nevelő és kommunikációs tréningek, szervezett közös kirándulások, lakóhelyükkel ismerkedő séták, másrészt kézműves foglalkozások, irodalmi estek, film-klubok, játékos bibliaismereti foglalkozások, játékok, sportrendezvények, élményprogramok (színház, welnnes fürdő, állat- és növénykert, koncertek, vidámpark stb.), segítségnyújtás a sérültek személyes problémájának megoldásában. (Pl.: testi-lelki gondozás, lakó otthoni elhelyezés, gyógykezelések elősegítése, üdülési csekk intézése, gondnok csere, ajándékosztás, adománygyűjtés stb.)

Untitled19

Az alapítvány tevékenysége folytatásához igyekszik minden lehetőséget megragadni. Ilyen volt az Add, hogy lehessek című verses és képzőművészeti album megjelentetése, melynek alapötlete egy nyári irodalmi esten született. Segélykoncertek, jótékony célú színdarab is ezt a célt szolgálta.

A programjaink megvalósításában együttműködünk a szegedi Dr.Waltner Károly Egészségügyi Otthonnal, a szegedi Kálvária Védőotthonnal, a csongrádi Kisréti Otthonnal, a Mozgássérültek Állami Intézetével, a MEOSZ szervezeteivel, és a családban élő fogyatékos fiatalokkal, valamint keressük minden olyan alapítvánnyal kapcsolatot, akik ezen a területen dolgoznak. Valamint együttműködünk egészséges, de hátrányos helyzetű csoportokkal is.

Nyári programok:
Évente táboroztatunk 8-9 turnusban, [2008-ban 658 fővel] halmozottan és súlyosan sérült gyerekeket, és egészséges, szociálisan hátrányos helyzetű fiatalokat, a Zánkai Ifjúsági Centrumban, Balatonlellén, Szegeden, Mátrafüreden, Szolnokon, Örségben, Erdélyben és a horvát-, görög tengerparton. Ezen táborokba az ország különböző területeiről jönnek fogyatékkal élők.

Célunk, hogy a leghátrányosabb helyzetű sérülteket (akik főként intézetekből érkeznek) kimozdítsuk otthonukból, a táborban társakra találnak, oldódik zárkózottságuk, együttműködés alakul ki a társintézetekben élőkkel, egészséges és más fogyatékossággal élő fiatalokkal. A tábor egyik vezérelve aszemélyiségfejlesztés, amelynek fontos része a lelki gondozás is. Törekszünk a programok színvonalas egyéni fejlesztésére, megvalósítására, illetve a személyre szabott céljaink megvalósítására pályázatok útján évente az utóbbi 4 év folyamán 4-5 millió Ft közötti összeget nyertünk: a NCA-tól, AmCham Alapítványtól, GYISM-től, ÁFSZ-től, Magyar Telecom-tól, valamint a Szegedi Önkormányzat Ifjúsági Alapjától, és a Szeged Város Közösségéért Közalapítványtól stb.

A sérült embereknek joguk van a teljes és méltó élethez, olyan körülmények között, amelyek biztosítják méltóságukat, erősítik önbizalmukat és megkönnyítik aktív részvételüket a közösségben.

A szeretet gyógyítja az embert, azt is aki adja, azt is aki kapja!

 

Tel/Fax: 06 62 484-444
Mob: 06 30 323-7057
e-mail: alapí[email protected]
web: www.naposoldal.org

Forrás: