Ismeri az alakorbúzát?

Az alakorbúza a “modern kori konyha” felfedezettje. Ön ismeri ezt az ősi gabonát?

Nézzük az  alakorbúza jótékony hatásait!

Az alakor (Triticum monococcum) az összes búzafajta őse, mely a búzához képest kevésbé  igényes a talaj és az éghajlat tekintetében. A gabonaszemeket pelyva borítja, amely védelmet biztosít az alakorszemeknek, így betegségekkel szemben igen ellenálló. Emberi fogyasztásra az egyik legalkalmasabb búza, mivel nem esett át nemesítésen, így ősi mivoltát teljes egészében megőrizte. Hazánkban a XIX. századig termesztették. Napjainkban a biogazdálkodás terjedése miatt újra előtérbe került és a vásárlóközönség egyre több helyen juthat hozzá.

Alakorbúza

  • Az alakor számos jótékony hatással bír:
  • A modern búzákhoz képest könnyebben emészthető.
  • Szénhidrát tartalma alacsony.
  • Béta-karotin tartalma a normál búzáénál jóval magasabb, így immunrendszerünket erősítheti.
  • Magas A vitamin tartalma a szempanaszok kezelésében segíthet, védelmet kaphatunk a légúti fertőzésekkel szemben, egészségesen tartja a bőrt, hajat és a fogakat.
  • Magas luteintartalma (antioxidáns) szemünk egészségét támogathatja.
  • Riboflavin (antioxidáns) tartalma miatt energizáló hatása van, és lassítja az öregedést.

 kenyér, búza

Újdonság

A bio alakorbúza a “modern kori konyha” felfedezettje. Számos jótékony hatása a funkcionális élelmiszerek előállítására is alkalmassá teszi. Kiváló minőségű, sárga árnyalatú liszt készíthető belőle. Főzéshez, sütéshez egyaránt használhatja. Más liszttel keverve kenyeret is süthet belőle. A bio alakorból készült termékek rendkívül jó ízűek.

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Egy válasz

  1. Simon Lenke

    Az alakor liszt nem alacsony szénhidráttartalmú! A cikk, amint sok más is ezt állítja, ugyanakkor a csomagolásokon a ch 60 körüli! Felelőtlenség az állítás, hisz a diabétesz betegség, és nem alapulhat a szénhidrátbevitel tossz információkon.