20 döbbenetes tény, amiért Epsom sót kell tartanunk! – 2.rész

Mi az az Epsom só? Tulajdonképpen a magnézium-szulfát népszerű neve, mely egy természetben előforduló ásvány. Nem csupán lelőhelyein kellene azonban lennie – hanem nálunk is!

Talán hallottunk már az Epsom sóról, ha másként nem, magnézium-szulfátként. Természetes ásvány, melyet ebben a formában számos helyen megtalálhatunk. Értékét a gyógyászatban régóta ismerik, többféle terápiás felhasználása van. Fürdősóként igen gyakran alkalmazzák, de belsőleg szintén, bizonyos állapotok kezelésére. Jelen van egyes ásványvizekben, értékesnek tartják az ortodox és alternatív gyógyászatot használó szakemberek is.

só, olaj, szépségápolás

A magnézium létfontosságú szerepet játszik szervezetünk megfelelő működésében, de sajnos nem fogyasztunk belőle eleget. Vannak élelmiszerek, melyekben bőven megtaláljuk, így a zöld leveles zöldségekben, a sütőtök magokban, a brazil dióban, szezámmagban, mandulában, kesudióban, szójababban, búzakorpában, korianderben, zsályában, fodormentában, a barna rizsben és a banánban. Ám még így sem biztos, hogy elegendő mennyiséghez jutunk a magnéziumból.

Lássuk hát, miért fontos, hogy legyen otthon Epsom só!

Előző cikkünkben már szó volt az első 6 felhasználási módjáról, most a következő 7-et olvashatjuk.

7. Segít a szálkák eltávolításában

Amennyiben makacs szálkával van dolgunk, áztassuk Epsom sós meleg vízbe a kérdéses testrészt vagy végtagot, pár percre. A magnézium-szulfát csökkenti a gyulladást a seb körül, felpuhítja a szálkát és sokkal egyszerűbben ki lehet majd venni.

ficam, rándulás, zúzódás

8. Nyugtató a rándulásokra és zúzódásokra

A gyulladásgátló Epsom sót a rándulásokból, zúzódásokból származó sérülések nyugtatására is használhatjuk. Csupán adjunk két csészényi sót a fürdővízhez és áztassuk benne a fájós végtagot.

9. A lábak természetes egészsége

Az Epsom sós áztatás a láb egyéb problémáin is segít: alkalmas a lábgombásodás, valamint a lábkörmök gombás fertőzésének kezelésére. Adjunk fél csésze Epsom sót a meleg vízhez és áztassuk a lábunkat, amíg jól esik (vagy amíg a víz kihűl). Enyhülni fog az égető, viszkető érzés és felgyorsul a gyógyulás.

10. Köszvény enyhítése

Adjunk 1-2 evőkanálnyi Epsom sót forró vízhez és áztassuk benne a köszvényes végtagot. A magnézium-szulfát gyorsan beszívódik a bőrbe, eljut a duzzadt, fájó ízületekhez. Segít enyhíteni a fájdalmat és a gyulladást.

11. Bőrhámlasztás

Ha egy marék Epsom sót használunk a nedves bőr „radírozására”, könnyedén eltávolítjuk az elhalt sejteket, hozzájárulva ahhoz, hogy a bőrünk egészségesebb és ragyogóbb legyen. Alkalmazzuk a kezelést a kezeken, lábakon és bárhol másutt a testen.

arc, masszázs, kozmetika

12. Természetes arctisztító

Mielőtt aludni térünk, keverjük össze az általában használt tisztítónkat egy teáskanál Epsom sóval, és alkalmazzuk naponta a kezelést. De készíthetünk hámlasztó maszkot csak az Epsom sóból is: vágjunk finomra egy érett paradicsomot, keverjünk össze vele egy pürésített tojás fehérjét, adjunk hozzá fél teáskanálnyi B5 vitamin port, egy teáskanálnyit az Aloe Vera gélből és az Epsom sóból, majd cseppentsünk a keverékbe pár csepp kakukkfű illóolajat. Vigyük fel az arcra a keveréket 15 percre, majd haszáljunk kézmeleg vizet, és öblítsük le a bőrt.

13. Pattanások elkerülése

Alkalmazzuk az Epsom sót arra, hogy az elhalt sejteket, valamint az olajat a pórusokból eltávolítsuk. Először radírozzuk le az arcot: keverjünk össze egy teáskanál Epsom sót és 4 csepp jódot egy fél csészényi forró vízben. Kevergessük, amíg a só teljesen fel nem oldódott és hagyjuk a mixet hűlni, de még melegen használjuk. Masszírozzuk a keveréket a bőrbe, amely a pattanások miatt érintett, hagyjuk megszáradni és mossuk le az arcot meleg vízzel. Majd tapogassuk szárazra a törölközővel.

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php