Hatékony eljárás a visszerek ellen

A test leggyakrabban a nem megfelelő terhelésre valamilyen betegség kialakulásával reagál. Ilyen a visszeresség is, ami kezdetben csak kellemetlen, később fájdalmas és csúnya, végül pedig akár trombózishoz, vagy lábszárfekélyhez is vezethet.

Kialakulását elkerülni nagyon nehéz, mivel örökletes hajlamról van szó, de azért tehetünk ellene, különböző praktikákkal, vagy végleges megoldást is kereshetünk – ebben van segítségünkre dr. Sepa György, a Trombózisközpont érsebész főorvosa.

A visszér-betegség oka a visszerekben megnövekedett nyomás, ami főként a gravitációból ered, és tartós fennállása a vénabillentyűk elégtelenségéhez, a vér pangásához, majd az erek kitágulásához vezet. Ha a szülőknél, vagy a nagyszülőknél is előfordult, az utódoknál is megvan az esély arra, hogy bekövetkezik a probléma.

Ugyanakkor az életmód is elősegítheti a visszeresség kialakulását: különösen a napi 12 óránál többet állók a veszélyeztetettek, hiszen ők a vénás véráramlás egyik fontos feltételétől, a környező izmok munkájától vannak megfosztva. Ilyen szempontból a mozgásszegény életmód, valamint az ülőmunka is jelentős kockázati tényező. Mindezek mellett a várandósság, valamint a megnövekedett testsúly is kiválthatja a problémát, így érdemes még idejében tenni ellene!

visszer

Mit tehetünk ellene?

Nagyon jó megoldás a váltózuhany, amikor felváltva meleg, majd hideg vizet folyatunk a vádlinkra, hideg vízzel befejezve a folyamatot.

Kerüljük a túl magas sarkú cipőket, ideális az 5 centi alatti sarokmagasság.

– Ha nem tudjuk elkerülni a hosszú álldogálást, rendszeresen tornáztassuk, mozgassuk meg a lábujjakat, a lábszárat, és szabadidőnkben sétáljunk, biciklizzünk, ússzunk.

-Kifejezett panaszok esetén napközben ajánlatos a kompressziós harisnya vagy a rugalmas pólya viselése, esténként pedig a láb felpolcolása.

Az értorna során hanyatt fekve emeljük fel a lábukat, és először combból körözünk kifelé-befelé, majd bokából tegyük ugyanezt. Szintén hatékony a hanyatt fekve biciklizés, illetve ha behajlított térdek mellett a lábfejekkel mindkét irányban köröző mozgást végzünk – lehetőleg minden nap.

Végleges megoldás

Aki úgy dönt, hogy a praktikákkal nem tudja olyan szinten tartani a lábát, amivel elégedett, esetleg zavarják a kitüremkedő erek, és az azok okozta esztétikai gond, azoknak a megoldás a műtét lehet.

lab10

Ezidáig a hagyományos és lézeres műtéteket tekintették a legkíméletesebb eljárásnak. Ám a legmodernebb rádiófrekvenciás készülék még ennél is kíméletesebbnek bizonyult, tekintettel arra, hogy sokkal kisebb hőmérsékleten éri el a kellő hatást és ez által enyhébb a környező szövetekre gyakorolt hatása is. Tulajdonképpen a mikrohullámot használjuk fel a kezelésre, amely magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejt ki az erekre.

A kiváltott hőhatás elpusztítja a kapilláris erek falát és azok tartalmát is. Az eljárás szinte fájdalommentes és bármely testrészen elvégezhető. A készülék egyszerű alkalmazása, a szövődménymentesség és az enyhe utólagos panaszok miatt alkalmas mind a kisebb oldalágak, mind a nagyobb fő vénatörzsek műtéti ellátására is. Fontos, hogy a beavatkozás altatás, gerincérzéstelenítés illetve vágás nélkül történik. Minimális traumatikus hatása következtében a beteg a harmadik napon már munkába is állhat.

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.