Te plasztikáztatnád a füled?

Az idő múlásával a fülcimpák is megereszkednek. Ezért egyre divatosabb a fülplasztika. Dr. Papp Péter plasztikai sebész a fülplasztikai eljárásokról beszélt a Csak csajok műsorában.

Egyre gyakoribb a fül plasztikázása. Szakemberek szerint a ráncfelvarrások mellett egyre többször műtenek csak a füleket. A fülcimpaszépítő műtétek elterjedése a plasztikai sebészek szerint teljesen logikus: a megnyúlt cimpák árulkodnak a nők koráról.

Az idő múlásával a fülcimpák is egyre kevésbé tudnak ellenállni a gravitációnak, és veszítenek rugalmasságukból. A nehéz fülbevalók is hozzásegítik a cimpákat deformálódásához. Egyre népszerűbbek azok az a beavatkozások, amelyeket helyi érzéstelenítés mellett végeznek. Ezek a műtétek alig 45 percet vesznek igénybe.

Dr. Papp Péter plasztikai sebész így írja le a villámműtét menetét: „Ez egy ambuláns műtét, a beavatkozás körülbelül fél órás. Úgy zajlik, hogy fölfrissítjük a sebszéleket, és ezt követően nagyon apró öltésekkel összevarrjuk körbe a fület. A varratok a fülcimpa hátsó részére kerülnek, így alig látható eredményt kapunk. A seb gyógyulását követően pedig ezek a hegek teljesen eltűnnek.”

A műtéti megoldáson túl léteznek egyéb alternatívák is. Ilyen például a rádiófrekvenciás kezelés, amelytől feszesebbé válik a fül bőre. Töltőanyagot is tesznek a fülbe, amelytől teltebbek lesznek a cimpák.

Nem csak fiatalító céllal csináltatják

Az elálló vagy túl nagy füleket is gyakran plasztikáztatják, mert pszichés problémákat okoznak, nem csak gyermekeknél, de felnőtteknél is. Fülplasztika segítségével különböző problémák javíthatók ki. Ilyen az elálló fül korrigálása, a túl nagyra nőtt cimpák kisebbítése, a megfelelő ívű, alakú fül kialakítása. Ha aktív fülgyulladása, vagy bármilyen aktív bőrbetegsége van a műtéti területen, addig nem végezhető el a fülplasztika, amíg ez a probléma el nem múlik.

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.