„Már megint szendvics? – Ezúttal nem!” Unalommentes reggelik gyerekeknek

Bármilyen finom is egy szendvics, sajnos ha minden nap ugyanazt esszük, pár nap múlva ránézni sem fogunk bírni – a gyerekek is így vannak vele. Érdemes hát valami újdonságot becsempészni az uzsonna-kínálatba!

Mindenkinek lehetnek emlékei az iskolai uzsonna-szünetekről – és talán arról is, mi volt leggyakrabban az uzsonnás zacskóban! Mindennap ugyanolyan szendvicset, némi kis változtatással lehet enni, de gyorsan beleun az ember. Lássuk, milyen újdonságokkal szolgálhatnánk gyermekeinknek, melyek nem mellőzik az értékes tápanyagokat! Ezek a reggelik növelik a gyermek teljesítményét, energiát adva az iskolában. Telítenek, így a gyorsételek és az édességek kevésbé lesznek csábítóak számukra.

1.Banános-gabonás muffin: nem fog hiányozni a gabona! Magas rost- és fehérjetartalmú ez a muffin, melyet kis étcsoki darabkákkal vagy amerikai csokicsipsszel még ínycsiklandóbbá tehetünk. Alacsony zsírtartalmú tejjel együtt nagyon finom reggeli, melyet a suliba is egyszerű elvinni.

2.Bagett banánnal: rosttartalmú reggelink lesz ezzel a kombinációval, a fincsi mogyoróvaj pedig fehérjét is hozzáad! Keverjünk össze 2 evőkanál természetes mogyoróvajat 1 teáskanál mézzel és egy kevéske sóval, majd öntsük a teljes kiőrlésű bagettre, és vágjunk banánszeleteket a tetejére!

3 3.Áfonyás és narancsos gyümölcsös szelet: színes édesség reggelire, nagyszerűen kiváltja a csokoládét is. Fehérjében és rostban gazdag, fanyar és édes ízek keveréke. Csináljuk meg őket hétvégén, így a gyermek is segíthet – hét közben pedig csak meg kell ennie őket!

4.Epres és krémsajtos szendvics: a szendvicsek kicsit másképp abszolút beválnak! Főleg, ha gyümölcsösek és finomak, mint ez. Keverjünk össze 1 evőkanál alacsony zsírtartalmú sajtot, ¼ teáskanál mézet, 1/8 teáskanál narancshéjat. Tegyük a keveréket két szelet vékony, teljes kiőrlésű kenyérre. Mindehhez két közepes méretű epret szeljünk fel, és rakjuk őket a szendvicsek tetejére!

5.Szőlőt és almát a kedvencek közé: tegyük a reggelit táplálóvá azzal, hogy szőlőszemeket és almaszeleteket is adunk hozzá! A gyümölcsöt párosítsuk alacsony zsírtartalmú és kevés cukrot tartalmazó joghurttal. Ezzel kalciummal és fehérjével is ellátjuk a lurkót. A csökkentett zsírtartalmú sajttal kombinálni is jó megoldás!

6.Brokkolis és sajtos omlett: a remek módja, hogy zöldségeket is belevigyünk a reggelibe! Csak három dolog kell hozzá, tojásfehérje, mozzarella és brokkoli. Nagyon finom omlett, mely 27 gramm fehérjét tartalmaz. Kiváló az izomnövesztéshez és hosszútávon telíti a gyermeket, jobban mint a (sok esetben cukros) gabonapehely.

77.Zabpehely almával: a szívet is védő, egészséges reggelit készíthetünk a zabpehely vagy zabkása és az alma keverésével. ¼ csésze zab és 1 alma kell az egy adaghoz. Görög joghurtot is tehetünk a tetejére, hogy krémesebbé váljon, valamint megszórhatjuk egy kevés barna cukorral!

8.Narancs és fahéj: remek kezdés reggel, mely gyümölccsel és rosttal is ellátja a gyermeket. Hámozzunk meg négy narancsot, mindegyiket 5-6 darabra vágjuk. Keverjük össze 2 evőkanál narancslével, 2 evőkanál citromlével, 1 evőkanál cukorral és ¼ teáskanál őrölt fahéjjal.  Egy pohár zsírszegény tej megfelel mellé, így a fehérjét is kipipáltuk! Sőt, köretként is használhatjuk, ha hétvégén tojást vagy palacsintát szeretnénk csinálni.

9.Mogyoróvajas alma és zab labdácskák: külön tálkákban készítsük ki a felszeletelt almát, répát, mogyoróvajat, zabot – aztán az összeállításukat a kis gyermekkezek is elvégezhetik! Gyorsan elkészülnek a ragacsos alma labdák, melyekre mazsolából arcot is ragaszthatunk!

10.Tutti-frutti műzli: a műzli fehérjében és rostban gazdag gabona, melyet nem főtt, összegöngyölt zabpehelyből, megszárított gyümölcsből, mogyoróból, magvakból készítenek. Adjunk hozzá joghurtot és friss gyümölcsöt, egészséges, mutatós reggelit kapunk! ¼ csésze műzlit keverjünk ½ csésze nem zsíros vagy alacsony zsírtartalmú joghurttal. Rakjunk bele ½ csésze áfonyát, ¼ csésze vágott almát és ¼ csésze szeletelt banánt.

Forrás: https://napidoktor.hu/