3 természetes tipp a COPD kezelésére

Magunk is tehetünk azért, hogy jobban legyünk

Ha krónikus obstruktív tüdőbetegséggel küzdünk, bizonyára átéltük már jó párszor a kellemetlen érzést: folyamatosan köhögünk és nem tudjuk, mikor fogjuk abbahagyni. Máskor légszomj gyötör. A problémák mindennaposak lehetnek. Ám természetes módszer is van orvoslásukra.

A krónikus obstruktív tüdőbetegség (chronic obstructive pulmonary disease –COPD) az előrehaladott tüdőproblémák összefoglaló neve. Ezek a rendellenességek gátolnak bennünket mindennapos tevékenységeinkben, s nem kevés alkalommal hozhatnak kellemetlen helyzetbe.

Aki COPD-vel küzd, azt bizonyára sokszor gyötörte már a folyamatos köhögés, akár egy fontos esemény kellős közepén is. Az is előfordulhat vele, hogy megszakítja munkáját a légszomja okán, s régóta nem pihent egy jót a bosszantó köhögés miatt. A krónikus obstruktív tüdőbetegségben szenvedőkre jellemző az állandó levertség, fáradtság is.

 

A krónikus gyulladásos tüdőbetegség következtében a tüdőkből eredő légáramlás akadályozott. Ha valaki hosszú ideig van kitéve irritáló gázoknak, részecskéknek – gyakran cigarettafüstnek – az kiválthatja a betegséget. Nagyobb a kockázata a szívbetegség kialakulásának, a tüdőráknak és egyéb állapotoknak is, amennyiben COPD-től szenved valaki. A két leggyakoribb ilyen állapot a krónikus bronchtitis (hörghurut) és a tüdőtágulat vagy emphysema.

A COPD-vel küzdő páciens zihál, mellkasi szorítást érez, kimerültséget, légszomjat tapasztal, különösen fizikai aktivitás során. A bokája és a talpa dagadhat.

A krónikus obstruktív tüdőbetegség korai kezelése nagyon fontos. Ne álljunk azonban neki vény nélkül kapható gyógyszerrel orvosolni a problémát, konzultáljunk szakorvossal!

Természetes módszerekkel is tehetünk azonban egy próbát – igyekezzünk az alábbiakkal enyhíteni a panaszokon.

1.Tegyük le a cigarettát! A dohány nemcsak károsítja és irritálja a tüdőket, hanem a COPD tüneteit is súlyosbítja. Fontos tudni, hogy a beltéri kandallók ugyancsak légszennyezést idéznek elő. Krónikus obstruktív tüdőbetegség esetén nem előnyös a közelükben lenni. Mindent összevetve kerüljük a másodkézből dohányzást is!

2.Szabadon kell lélegezünk: a légzőgyakorlatok szintén a COPD természetes kezelési módszereinek számítanak. Segítenek kitisztítani a légutakat. Minden nap végezhetjük őket, orvosunk segítségével, aki meg tudja mutatni, hogyan kell csinálnunk.

3.Maradjunk fittek fizikailag! Mi sem egyszerűbb, ha természetes módszerről van szó, mint karban tartani testünket? A fittség és a jó közérzet nélkülözhetetlen a COPD esetén. A kardio-gyakorlatok felgyorsítják a szívverést és növelik az állóképességet. Vagyis, ha eddig nem mozogtunk, intsünk búcsút az ülő életmódnak!

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php