Hogyan dolgozható fel nőként a császármetszés?

Hogyan éli át lelkileg egy édesanya a császármetszéssel történő szülést, ha sürgősségi beavatkozásként, vagy éppen az orvosok nem megfelelő hozzáállásának következményeként került rá sor? És mit jelent azok számára, akiknek valamilyen biológiai okból szóba sem jöhetett más út a gyermekvállaláshoz?

Berencsi-Eke Csilla, a Anyasebek – Császármetszés az édesanyák szemével című könyv szerzője számos, egymástól nagyon különböző történetet gyűjtött össze az érintett anyák tollából. Vannak köztük optimisták, felemelőek, de negatív felhangúak is – ugyanakkor a végkövetkeztetés mindig pozitív: a kisbaba megszületett és egészséges; a feladat pedig adott: megtalálni a szülésélmény feldolgozásának útját, és kialakítani egy új életet.

A kötetben helyet kapnak a szülés lelki feldolgozásáról szóló anyagok is: a szerző személyes tapasztalatokon alapuló tanácsai mellett szakemberek által összeállított fejezetek nyújtanak értékes információkat a szülésélmény pszichológiájáról, lelki hátteréről, a gyakran fellépő problémákról és feldolgozásuk lehetőségeiről.

anyasebek

A szerző a könyv születéséről (részlet az előszóból):

Sokan élünk azzal az érzéssel, amit a császármetszés okozott bennünk. Míg nem találkoztam másokkal, azt hittem, egyedül vagyok ezzel. Sőt! Be kell vallanom, gyakran úgy éreztem, nem vagyok normális, mert nem is igen tudtam, honnan ered ez a belső fájdalom. Belenéztem a gyermekem szemébe, s csak arra tudtam gondolni, bárcsak ne érezném azt a vágást ott, ahol a legjobban fájhat, a lelkemen.

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.