Zsírégető edzésterv kezdőknek 2. rész – Alap és kiegészítő gyakorlatok

Hetente négyszer mozogni kell legalább egy órát, de a fogyás beindulásához és a látványos eredményekhez legalább 2 hónap kell. Ebben segít az alábbi néhány ötlet, amely útmutató a zsírégető edzés elkezdéséhez.

Alapgyakorlatok, amelyeknek minden erősítő edzésben szerepelni kell

  • Kitörés: álljon alapállásba, lépjen előre egy nagyot a bal lábával, hajlítsa mindkét térdét figyelve arra, hogy az elől lévő láb térde ne menjen a lábfej elé, majd lépjen vissza és a másik lábával lépjen előre.
  • Döntött törzsű evezés: kezeiben egy-egy kézi súlyzóval álljon csípőszéles terpeszbe majd dőljön előre csípőből addig, amíg felsőteste párhuzamos nem lesz a talajjal, karjai függőlegesek, tenyerei hátrafelé néznek, könyökei hajlításával, lapockái közelítésével húzza felfelé a karjait, majd lassan engedje vissza.
  • Melltől nyomás: feküdjön hanyatt a földön, térdei hajlítva, talpai a talajon, mindkét kezében súlyzó, felkarjai a földön, könyökei hajlítva, könyökei nyújtásával tolja fel karjait a mellkasa fölé, majd lassan engedje vissza.
  • Hasprés: feküdjön hanyatt a talajon, térdei hajlítva, talpai a talajon, kezei tarkón, könyökeit feszítse szét, majd hasizmai megfeszítésével emelje el vállait és lapockáját a talajról, kissé tartsa ki a mozdulatot, majd lassan engedje vissza a felsőtestét.

Egy kutatás végre fényt deríthet arra, miért hatékonyabb a zsírégetés a nap bizonyos szakaszaiban.

Mi szabályozza a zsírégetést?

  • Kiegészítő gyakorlatok izomcsoportonkéntOldalemelés: álljon csípőszéles terpeszbe, húzza ki magát, vegyen a kezeibe egy-egy súlyzót és engedje le a karjait a teste mellé, tenyerei befelé néznek, könyökei enyhén hajlítva, lassan emelje karjait oldalra vállmagasságig, majd engedje vissza kiinduló helyzetbe.
  • Törzs emelés: álljon csipőszéles terpeszbe, enyhén hajlítsa be a térdeit és dőljön előre egyenes törzzsel, karjait tegye tarkóra, majd lassan emelje fel a felsőtestét anélkül, hogy lábait kiegyenesítené, kicsit tartsa ki a felső ponton a mozdulatot és ezután lassan engedje vissza.

Foto:pixabay.com

  • Tricepsz – lórugás: mindkét kezünkbe vegyünk egy-egy súlyzót, álljünk szűk terpeszbe, térdeink enyhén hajlítva, felsőtestünket döntsük enyhén előre, könyökeink 90 fokos szögbe hajlítva, majd tricepszünk segítségével nyújtsuk ki a könyökünket vízszintesig, majd lassan engedjük vissza kiinduló helyzetbe.
  • Vállizom – vállemelés előre: mindkét kezünkbe vegyünk egy-egy súlyzót, álljunk csípőszéles terpeszbe, tenyereink a lábaink felé fordítva a combjainkon pihennek, majd lassú mozdulattal megemeljük a karjainkat magunk előtt vállmagasságig és lassan visszaengedjük.
  • Hátizom – törzsfeszítés: feküdjünk hasra, karjainkat és lábainkat nyújtsuk ki, tenyerünk és arcunk a talaj felé néz, emelje fel jobb lábát és bal karját a talajtól, lassan engedje vissza és végezze el másik karral és lábbal is.
  • Hasizom – csípőemelés: feküdjünk a talajra jobb oldalfekvésbe, térdeink hajlítva derékszögben, támaszkodjunk jobb könyökünkre úgy, hogy könyökünk a vállunk alatt legyen, bal kezünk tegyük a bal lábunkra és emeljük meg a csípőnket és ezt a helyzetet tartva emeljük meg a bal lábunkat, majd lassan engedjük vissza, mindkét oldalra végezzük el a gyakorlatot.
  • Combizom – szűk guggolás: álljon szűk terpeszbe és húzza ki magát, lassan guggoljon le, mintha egy székre szeretne leülni, combjait közel vízszintesig engedje úgy, hogy térdei nem mennek a lábfej elé.
  • Farizom – combhajlítás térdelésben: helyezkedjen el térdelésbe, majd karjait engedje le alkartámaszba, törzsét tartsa egyenesen és emelje meg egyik lábát úgy, hogy térde 90 fokos szögben hajlítva van, ebben a helyzetben nyújtsa ki a lábát, majd hajlítsa be, végezze el mindkét lábbal.

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.