Ezt kell betartani, ha nem akarunk több milliót fizetni egy síelésért

Az a síelő, aki nem köt utasbiztosítást és külföldi pályán szenved balesetet, kénytelen lehet akár 6 millió forintot is kifizetni az ellátásért.

A legtöbb síbalesetet esés okozza, de a másik síelőkkel való ütközés sem ritka. A jellemző sérülések közé tartozik a lábszártörés, a keresztszalag-szakadás, valamint a vállat, hátat és kezet érő ficamok, rándulások. 

Egy konkrét esetet nézve, ha például Ausztriában kijelölt pályán síelés közben elesik valaki és lábszártörést szenved, csak a helikopteres mentés kerül 2,2 millió forintba. Az orvoshoz szállítás további 66,5 ezer, a sürgősségi orvosi ellátás 3,2 millió, a gyógyszer 52,5 ezer, a beteg Magyarországra szállítása pedig 338 ezer forint

 – emeli ki az Allianz Hungária Zrt.

Nem mindegy, milyen biztosítást választunk

Mint arra közleményükben felhívják a figyelmet: az európai egészségkártya nem helyettesíti az utasbiztosítást, így nem téríti meg a hegyi mentés és a szállítás költségeit sem, ráadásul a turistaközpontokban működő egészségügyi intézmények közül nem mindegyik fogadja azt el. Az sem mindegy, hogy milyen típusú utazásbiztosítást választunk, léteznek ugyanis kifejezetten a téli sportolási igényekre szabott opciók. Ezeken belül is különbséget kell tenni a kijelölt pályán síelő hobbisportolóknak, a pályán kívül mozgóknak, illetve a versenysportolóknak szóló szolgáltatások között. Utasbiztosítást kötni az utazás előtt akár 2 órával is lehet online néhány perc alatt. 

Szívbeteg? Így készüljön fel a síelésre

Forrás: Napidoktor.hu