Majd’ ötszörösére nőtt a pajzsmirigyrákosok száma

A pajzsmirigyrákosok száma tíz év alatt 4,6-szeresére nőtt Kínában, a kór több nőt érint, mint férfit.

Az úgynevezett papilláris pajzsmirigydaganat – a kór leggyakoribb fajtája – leginkább a fiatal és középkorú nőket sújtja, ők teszik ki a betegek háromnegyedét a Tiencsinben tartott kínai akadémiai pajzsmirigyrák-konferencia adatai alapján. Legnagyobb a kockázat a nagyvárosokban és a part menti régiókban. A növekedés szorosan összefügg a jobb vizsgálati módszerekkel – mondta Kao Ming, a Tiencsini Rákkórház igazgatóhelyettese.

Az ultrahangos technológia olyan kisebb pajzsmirigydaganatokat is kimutat, amelyek korábban rejtve maradtak, a korai kezeléssel azonban a páciensek 95 százaléka meggyógyulhat.

shutterstock_20865931

Nincs elég adat annak bizonyítására, hogy közvetlen az összefüggés a pajzsmirigyrák és a jódozott só között, melyet 1993 óta Kínában országszerte használnak a jódhiány megelőzésére – idézte a Hszinhua kínai hírügynökség. A szakértők szerint a jódozott só miatt tévesen keltenek pánikot: a jódtúladagolás talán előidézhet papilláris pajzsmirigyrákot, a jódhiány azonban follikuláris pajzsmirigyrákot okoz. Ez utóbbi a betegség ritkább változata.

A környezetszennyezés és az egészségtelen életmód miatt a rák egyre nagyobb fenyegetést jelent az országban: az adatok alapján évente 3,5 millió új megbetegedést diagnosztizálnak. Évente majdnem 2,5 millióan halnak bele a rákba Kínában.

Forrás: MTI


Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.