A fővárosi diákok bánnak legjobban a pénzzel

Négy fővárosi csapat nyert a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő első középdöntőjén. A mostani fordulóban Budapest és Pest megye diákjai játékos formában mérték össze pénzügyi tudásukat.

2014. március 17-én Budapesten, az Aranytíz Kultúrházban került sor a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő első középdöntőjére. A versenyen Budapest és Pest megye diákjai fele-fele arányban képviseltették magukat.

Összesen húsz, korosztályonként 5-5 csapat versenyzett hétfőn. A zsűri tagjai között foglalt helyet Csőváriné Gurubi Judit budapesti tankerületi igazgató, Osváth Sarolta újságíró, a Pannon Lapok Társasága, Budapesti Központi Szerkesztőség részéről, valamint Kriska-Sali Szilvia, a K&H Bank Zrt. közép-magyarországi régiójának lakossági fiókcsoport igazgatója, a zsűri elnöke.

„A K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő egy jó lehetőség arra, hogy a gyerekek játékos formában gyakorolják a pénzügyi döntéseket, például egy szerepjátékon vagy egy kódfejtős feladaton keresztül” – közölte  Kriska-Sali Szilvia.

Az 1-2. osztályosok kategóriájában a Szupercsapat nyert, a budapesti, 23. kerületi Török Flóris Általános Iskola képviseletében, a 3-4. osztályosok kategóriájában szintén a Török Flóris Általános Iskola tanulói, a Bankangyalok nevű csapat került ki győztesen. Az 5-6. osztályosok kategóriájában a BanKalandok nevű csapat végzett az első helyen a Budapest IV. Kerületi Babits Mihály Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium képviseletében, míg 7-8. osztályosok kategóriájában az Arany Ászok nevű csapat gyűjtötte össze a legtöbb pontot, ők a kőbányai Bornemissza Péter Gimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Sportiskola képviseletében vettek részt a versenyen.

A K&H Csoport különösen fontosnak tartja, hogy a felnövekvő generáció tagjai mielőbb elsajátítsák az alapvető pénzügyi ismereteket, hogy már fiatalként is tudatosan és okosan hozzák meg gazdasági vonatkozású döntéseiket, természetes legyen számunkra a napi pénzügyekben való eligazodás és ezen a területen is teljes életet élhessenek. Éppen ezért immár negyedik alkalommal rendezi meg a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőt, melynek első, online fordulóján 4700 kisdiák mérte össze pénzügyi tudását országszerte. A mostani regionális középdöntőn korosztályonként 5-5 csapat versengett, a kategóriák győztesei pedig a júniusi budapesti döntőn találkoznak majd, hogy kiderüljön, kik lesznek 2014 legjobb diák pénzügyesei.