Tanácsok a stresszmentesebb költözködéshez

Egy költözködés nem elhanyagolható esemény. Rengeteg energiát és jó szervezést igényel. Ne bízza hát a véletlenre, és tervezzen előre.

Egyedül szervezi a költözködést, vagy a profikra bízza?

Időben készüljön fel, tanulmányozza a várható időjárást éppúgy, mint az önre váró feladatokat. Először is azt kell eldöntenie, hogy egyedül intéz mindent, vagy megbíz egy költöztető céget.

Ha a második megoldást választja, kérjen neveket frissen költözött barátait, családtagjaitól.

A költöztető cégnél a következőkre kérdezzen rá:pontosan mi mindent végeznek el, mennyiért, és mennyi idő kell a költözés teljes befejezéséig.

koltozes

Fontos meggyőződni arról, milyen eszközökkel és milyen professzionális csapattal rendelkezik a cég. Ne bízzon spontán felálló társaságokban, melyeknek nincs meg a megfelelő eszközparkja és teljes munkaidőben alkalmazott dolgozói gárdája.
Ha kiválasztotta a költöztető céget, kérjen egy helyszíni bejárást, és egy részletes pro-forma számlát, írásban. A költségek függenek a lakások közti távolságtól, a bútorok számától, emeletek számától és attól, hogy van-e szükség darura.

Kérdezzen rá a költöztető cégnél, milyen káresetekre van fedezete a biztosításának, és állítson össze egy listát azokról a darabokról, melyeket a szállítás után le kell ellenőriznie. Az ellenőrzés alatt jegyezze fel a legkisebb károkat is. A különlegesen értékes darabokra kötessen megfelelő biztosítást.

A költöztető cég átveheti a szétszerelés, csomagolás, szállítás, összeszerelés és az elektromos bekötés feladatát. Bevonhat a munkába egy bútorasztalost is, a bútorok újbóli összeszereléséhez és a szükséges adaptációkhoz.

Sok pénzt meg lehet takarítani, ha a szétszerelést és a szállítást a cégre bízzuk, az összeszerelést viszont magunk végezzük. Külföldre költözés esetén megbízhatja a költöztető céget a szükséges formaságok elintézésével is.

Tervezze meg a bútorok elhelyezkedését előre

Készítsen egy kis tervet az új lakásról, és jelölje be a bútorok hozzávetőleges elhelyezkedését, legalább a nehéz bútorok esetében. Ezzel nemcsak időt lehet megtakarítani, de így a teherautóra is a lehető legoptimálisabban lehet felpakolni a bútorokat. A költözködés jó alkalom arra, hogy megszabaduljunk a felesleges holminktól. A függönyöket, kanapéhuzatokat és szőnyegeket, futókat már megtisztítva és kivasalva pakolja be. És: kösse meg a gáz-, elektromos és telefonszolgáltatóval kötendő szerződéseket időben az új lakásra, hogy a költözés napján már működjenek. Ha lehetséges, írja rá minden nagy dobozra, mi van benne, és gondoskodjon róla, hogy a bútorok és dobozok, melyeket utoljára akar felvinni a lakásba, legelőször kerüljenek fel a teherautóra.

Ugyanúgy gondoskodjon a tárgyak megfelelő védelméről, ne csak a csomagolásnál, hanem használjon csomagolópapírt, buborékos fóliát és takarókat, amelyek csillapíthatják a szállítás alatti hirtelen mozgásokat.

Ha az új lakás berendezése tovább tart egy napnál, a konyhát és az ágyakat kell először összeszerelni, így aludni és enni már elejétől fogva lehet, megelőzve az improvizálás miatti esetleges problémákat.

Forrás: https://napidoktor.hu/index