Mit kell tudni a hangdrogról?

A drog hatásához hasonló tüneteket produkálnak a fiatalok az agyhullámokat módosító hangfájloktól.

Ez a legújabb internetes őrület, ami egyelőre csak kevés kamaszt ragadott magával, de vajon meddig marad ez így? Mikortól kell aggódniuk a szülőknek a „hangdrog” miatt, és egyáltalán mit takar ez a furcsa elnevezés?

Mi az az i-Dosing?

A hangdrog az angol i-Dosing kifejezés magyarosított változata. A program kitalálói olyan hangfájlokat hoztak létre, melyeket hallgatva az agyhullámok módosulnak, így az egyes drogoknak megfelelő hatást váltják ki a hallgatóból.

Különböző audio drogok kaphatóak, melyek elnevezései megegyeznek, a hallgatással átélhető kábítószer nyújtotta hatással. Az alkotók az egyes frekvenciákat kombinálva egy ún. fantomhangot hoztak létre, mely egyszerre hat mindkét fülre, majd azon keresztül a tudatunkra. Széles a skála, mivel a drogok mellett orgazmust, de akár halálközeli élményt is átélhetünk ugyanezzel a módszerrel.

Működik, vagy sem?

A hangdrog hatásairól megoszlanak a vélemények. Néhányan szinte semmilyen élményt nem tapasztalnak a különböző programokat hallgatva, míg mások számára valóban biztosítja az elvárt hatást. Találunk olyan beszámolót is, akinél az audio drogozás nem bódult állapotot okoz, csupán ingerültséget vált ki.

Mik a veszélyei?

A kissé furcsának tűnő szórakozás többnyire ártalmatlannak tekinthető. Ha az agyhullámainkat befolyásolva az egyes hangfájlok hatnak is a tudatállapotunkra, az egyéb esetben a drogozással járó mellékhatások jelentkezésétől szerencsére nem kell tartanunk.

Ennek ellenére, felmerül a kérdés, hogy könnyebben át tudnak-e szokni valódi drogok használatára a rendszeres i-Dosing élvezők? Azoknál a családoknál, ahol szenvedélybetegségek, vagy mentális zavarok már jelentkeztek valamelyik családtagnál, még inkább óvatosan kell kezelni az új őrületet!

Forrás: Tóth Eszter - napidoktor.hu


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.