Mindenkinek ketyeg a belső órája

Állj rá a bioritmusodra! Ébredés óra nélkül. Hogy lehet, hogy a bennünk ketyegő vekker a legpontosabb?

Végre van egy szabad napod és addig alhatnál, amíg csak szeretnél. Mégis pontban hatkor kipattannak a szemeid és kidob az ágy? Nagyon dühítő, pedig ez csupán azt jelzi, szervezeted jól működik és a belső órád megfelelően ketyeg.

Mentális zavarok

Bal lábbal keltél? Úgy érzed túlaludtad magad és a legerősebb kávé sem ment meg a percenkénti ásításdömpingtől? Hiába feküdtél le időben és aludtál eleget, nem vagy képes kikászálódni a párnák közül? Ismerős érzés? Valójában csak nem vagy összhangban a szervezeted működésével. Itt az ideje, hogy megvizsgáld a bioritmusod és mentálisan ráhangolódj önmagadra.

Oszd be az időd!

Ha jobban belegondolsz, és végignézel egy napodon, fel tudod vázolni, melyek azok az időpontok, amikor kicsattansz az energiától, vág az agyad és mentálisan a toppon vagy. Ugyanígy tudod, mikor közeledik a mélypont, amikor semmi másra nem vágysz, csak egy erős feketére vagy némi friss levegőre, hogy agyad ismét fellélegezzen.

shutterstock_55887100

Ha nem csak egy napodon, hanem a teljes heteden gondolatban újra végigfutsz, rájössz arra, hogy bizonyos napok annak ellenére tűnnek reménytelenül nehézkesnek, hogy mindent éppen úgy csinálsz, mint máskor. Vajon mi erre a magyarázat?

Bioritmus

A szervezetünk eltérő módon méri az időt hozzánk képest. A nappalok és éjszakák ciklikus változása, érzelmi és fizikai teljesítőképességünk napszakonkénti ingadozása nem véletlen folyamatok játéka, hanem a szervezet összehangol működése a természettel. Ez a magyarázat a rossz napokra, a délutáni mélypontokra és a reggelenkénti lendületre.

Hogyan működik?

A ritmusok vagy görbék leírásával vázolható minden ember bioritmus-képe a születésétől kezdve. A lélek, a test és a szellem egyaránt birtokolja ezt a görbét, melyek eltérő ívet rajzolnak le. A ciklikusságot az okozza, hogy amint fokozatosan elértünk a kezdőpontról a csúcspontra, ismét visszazuhanunk a kezdeti állapotba és a folyamat megismétlődik. Míg a csúcson úgy érezzük magasan szárnyalunk, az origóra zuhanva elérhetjük a mélypontot, mely magyarázat a kedélyingadozásokra.

azsiai3

Ismerd ki magad!

Ahhoz, hogy tisztában legyél a tetteid helyes időzítésével, folyamatosan figyelned kell magad és megtapasztalnod, hogy mikor milyen érzelmek uralkodnak benned. Rövid időn belül kiismerhető, mely időszakban vagy éber mentálisan és aktív fizikailag. Ettől kezdve pedig eszerint próbáld meg kialakítani az órarended. A „rossz napok” persze nem kerülhetőek el, viszont összpontosítva az energiáid, hamarabb túllendülhetsz rajtuk.

Mindennapok ritmusa

Az egyes napok órákra bontva levezethetőek és elemezhetőek aktivitásunk szerint. A kétszer 12 órára bontott napok időszakait megfigyelve, rá kell jönnünk, hogy mindennek mag van a maga ideje. A szervezet teljesítőképessége szempontjából nem mindegy, hogy mikor kelünk fel, reggelizünk, állunk neki egy fontos munkának, sportolunk vagy megyünk orvoshoz. Ha sikerül egyensúlyba kerülni a belső óránkkal és mentális energiáinkat eszerint felhasználni, döbbenetes változásokon megyünk majd keresztül.

Számtalan dolog segíthet a fiatalosság megőrzésében.Pl. elengedhetetlen  a sok folyadék, a meditáció, a lelki nyugalom, a megfelelő légzés. Ma már vannak olyan modern eszközök, melyek elektromágneses avagy biofrekvenciákkal képesek a szervezet fiatalságát megőrizni.

Bővebben: vitalmobil.com

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.