A mágnes, mint orvosi eszköz?

Egy 15 éves fiú esettanulmányát ismertették amerikai kutatók, akik egy szimpla mágnessel találták meg a páciens karjában a bőr alatt lévő fémtárgyat.

A fiú fekete és kék foltokkal a karján jelent meg Robert Brodell és orvostársa rendelőjében, de egyéb tünetei nem voltak. Elmesélte, hogy kalapálás közben sérült meg, ám a seben kívül mást nem érzett. Az orvos élt a gyanúperrel, és egy egyszerű mágnest mozgatva a fiú karja mellett meg is győződött arról, hogy fém került a bőre alá.

lelet2

Az Archives of Dermatology című szakfolyóiratban közzétett beszámoló szerzői arra hívták fel a figyelmet, hogy egy ilyen testbe került fémdarab számos probléma okozója lehet. Elfertőződhet a környéke, allergiát okozhat, ha pedig véletlenül mágneses rezonanciás vizsgálatot készítenének hordozójánál, akár ki is tépődhet a bőrt átszakítva. Brodell saját esetük alapján azt javasolja kollégáinak, hogy a szervezetbe esetlegesen bekerült idegen testek keresésére tartsanak a rendelőben egy olcsó eszközt: egy egyszerű mágnest.

Forrás: