A leszokás ne legyen füstbe ment terv!

A nikotin köztudottan függőséget okoz, s azt is mindenki tudja, hogy nem egyszerű feladat a leszokás.

A dohányosok több mint háromnegyede vissza szokott esni többször is, hiába próbálták meg a leszokást saját elhatározásukból, de mindig van segítség! Úgy tűnik, a hipnózis is olyan hatásos, mint sok más módszer. Ilyenkor az ember egy nagyon koncentrált tudatállapotba kerül, sokkal könnyebben eljutnak hozzá a pozitív üzenetek, és egyszerűbben le tudja küzdeni a pszichológiai késztetést, hogy rágyújtson.

2000-ben Dr. Joseph P. Green, az Ohio-i Állami Egyetem pszichológiai docense vezette a hipnózisről folyó kutatásokat, amelyek kimutatták, hogy hatásos a technika, ám a kutatások során más módszereket is felhasználtak a leszoktatáshoz, és így nehéz volt elválasztani, hogy melyik milyen súllyal bírt a sikeres eredményekben.

akupunktura5

A legelterjedtebb módszer a nikotintapasz, amely pótolja a nikotin hiányát, s fokozatosan választja el a szervezettől. Pótlásra használatos még a nikotinos rágógumi, az aeroszol (spray formájában juttathatjuk a szervezetbe a hatóanyagot), és a nyelv alá helyezhető tabletta. Általában 3 hónapig tart egy ilyen kúra, és azonnal abba kell hagyni a dohányzást, mikor elkezdjük!

Létezik olyan dohányzás elleni tapasz, amely gyógynövények felhasználásával készült, és biztonságos, valamint megkönnyíti a leszokást. Nem tudjuk túladagolni a nikotint, mert a tapasz csak gyógynövényeket tartalmaz. Enyhíti az elvonási tüneteket, és ezáltal jobb közérzetet biztosít. Nem fogja kívánni annyira a cigarettát, mert a gyógynövények csökkentik a nikotin utáni vágyat.

ecigi

Az akupunktúra ellentétes a nikotintapasz metódusával, amely fokozatosan ,,kevesebb mérget" juttat be a szervezetbe. Az akupunktúra éppen ellenkezőleg hat, teljesen méregtelenít: nagy mértékben csökkentheti, illetve megszüntetheti az elvonási tüneteket és a nikotinéhséget. Méregteleníti a nikotinhoz és káros anyagokhoz szokott szervezetet, helyreállítja a vegetatív idegrendszer egyensúlyát, nem lesznek emésztési- és alvászavarai, továbbá nincsenek káros mellékhatásai.

Az elektromos cigaretta a nikotinfüggőség kezelése mellett a szokásos szertartásos mozdulatsort is képes pótolni. Nem kényszer a leszokás, mert a végén nikotinmentes patronnal, következmények nélkül folytatható. Füst helyett vízgőzt, más néven ,,füstködöt" állít elő. Hasonló a füstölgő cigaretta élményével, és nem büdös. Az elektronikus cigaretta kis mennyiségben nikotint tartalmaz, de nincs benne kátrány, nitrogén-cianid, nitrogén-dioxid, cián és arzénvegyületek, valamint szénmonoxid.

Forrás: