Öngyilkos lett a pszichiátriai szerek szedése után

Kimerültséggel és alvászavarral kezdődtek a problémái a fiatal férfinak, ám a felírt pszichiátriai szerek szedésétől csak egyre rosszabb állapotba került. Végül önkezével vetett véget életének.

A 28 éves Zoltán a megfeszített munka és az életében tornyosuló nehézségek miatt kezdett kimerültségtől és alvási problémáktól szenvedni.

Amikor emiatt a pszichiátriára került, ez automatikusan vonta maga után az erős tudatmódosító gyógyszerezést, amely a problémáit ugyan nem oldotta meg, de amelytől a legkülönbözőbb mellékhatások sora jelentkezett nála: remegés, labilis járás, spontán vizeletürítés, mozgáskoordinációs zavarok, nyálzás, hallucinációk, testsúlynövekedés, félelemérzet, izomfájdalmak, szexuális zavar, ingerlékenység, ellenségesség – mindezek mellett pedig, noha édesanyja szerint erre korábban sosem volt példa, Zoltán az öngyilkosság gondolatával kezdett foglalkozni.

Családja minden aggodalma és erőfeszítése ellenére állapota egyre romlott. Négy évig tartó pszichiátriai „kezelése” alatt 19 különböző tudatmódosító szert kellett szednie, bár ő maga is érezte, hogy a szerek nem segítenek neki. Végül 2012 egyik végzetes napján a testvére talált rá házuk pincéjében, ahol Zoltán felakasztotta magát. 32 éves volt.

ongyilkossag

Bár a történet egyéni tragédiának tűnhet, az igazság az, hogy az utóbbi években több tucat hivatalos figyelmeztetés jelent meg világszerte bizonyos pszichiátriai szerek erőszakos viselkedést vagy öngyilkossági késztetést okozó hatásairól, és ezeket ma már számos szer betegtájékoztatóján is fel kell tüntetni.

A tudatmódosító pszichiátriai szerek a becslések szerint évente nemzetközileg mintegy 42 000 ember halálát okozzák. Ennek ellenére a pszichiáterek az ilyen szerek felírásakor szinte sosem közlik, hogy a lehetséges mellékhatások közé tartoznak az erőszakos megnyilvánulások és az öngyilkossági gondolatok is.

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.