Így ápold a babahajat!

A csecsemők fejbőre és haja sokkal érzékenyebb, így sokkal több törődést és odafigyelést igényel. Többek között a sampon, a hajmosás módja és a fésű kiválasztása is nagyobb körültekintést követel meg az újdonsült szülőktől! Ez az összeállítás segít abban, hogyan ápoljuk a babánk haját már pár hetes korban is.

Fésülködjünk!

A fésű használata egyáltalán nem szerencsés kis korban, csak a hajkefe ajánlott! A puha szőrű hajkefe főként újszülött korban fontos, mert ekkor még nagyon érzékeny a baba fejbőre. 5-6 éves korban már használható a bontófésű, mely a lurkók loboncának kóctalanítása miatt sokszor elengedhetetlen is.

Nem mindegy, hogy mivel mosod!

A baba bőre csupán egyötöde egy átlagos felnőtt bőrvastagságának. Emellett a különböző mirigyek működése sem alakult még ki teljes egészében. Éppen ezért a babát fürdetéskor mindig speciálisan, a korának megfelelő, csecsemőknek készült samponokat és tusfürdőket használjunk!

babahaj

Ezekkel a termékekkel teljesen kizárható a bőrirritáció!Természetesen sapka mindig legyen a mamánál, és különösen fürdetés után bugyoláljuk be alaposan a picit, hogy meg ne fázzon!

A haj és a fejbőr ápolása

Csecsemője válogatja, mennyire nő gyorsan és sűrűn a pici fején a haj. Az érzékeny hajszálak és fejbőr tisztítása a mindennapos pancsolás során hamar megszokottá válik a baba számára. A rendszeres hajmosás ellenére, mégis gyakran előfordul, hogy a pici fején megjelenik a koszmó.

A koszmó nem kosz!

Ha nem kosz, akkor mi, és egyáltalán hogyan távolítható el? A koszmó, vagyis a fejbőrön megjelenő sárgás-barnás árnyalatú lerakódás vélhetően a faggyúmirigy túlműködésének eredménye. Többnyire magától elmúlik, viszont súlyosabb esetekben orvoshoz kell fordulni a picivel! Emellett speciális samponokkal és olajok használatával is felgyorsítható a folyamat, hogy a baba bőre ismét koszmómentes legyen.

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.