Tanulj meg veszíteni, akkor nyerni is fogsz!

Ma Magyarországon megszámlálhatatlanul sok wannabe influencer, önjelölt celebritás és youtuber van, gyakorlatilag boldog-boldogtalan igyekszik megvalósítani magát a szociális médián keresztül, miközben a valódi tartalom és értékteremtés elvész ebben a sokaságban.

Annak, aki igazi tartalmat szeretne látni és hallani, nagyon kell keresnie, most viszont egy különleges gyöngyszemre bukkantunk! Bizonyára itt is vannak, akik már ismerik a Mit játsszunk? vlog két alkotóját, Győri-Nádai Rékát és Győri Zoltánt, de ha még nem hallottál róluk, akkor szánj arra magadnak időt, hogy meghallgasd a velük készült interjút a #nofilter – Nők, filter nélkül Köböl Anitával legújabb adásában.

A házaspár néhány éve indította tematikus Youtube-csatornáját, ahol kifejezetten társasjátékok bemutatásával foglalkoznak. De nem egyszerűen csak arról van szó, hogy elmondják, melyiket hogyan kell játszani. Rávilágítanak a játék önismereti folyamataira, kreativitásra, együtt gondolkodásra ösztönöznek, miközben azt is megmutatják, mennyire szórakoztató és pozitív élmény a játék, még így felnőttként is.

 

„A játék egy olyan mentális állapot, egy olyan feltöltő, fejlesztő, relaxáló, ideális szellemi állapot, amiben nem csak pihenés van, hanem komoly munka az agynak, a léleknek. Önismeret, kommunikáció, kapcsolódás. Akár csak néhány perc a napban olyan, ami old a hangulatunkon, a személyiségünkön, kíváncsivá, játékossá tesz bennünket, ami egy pozitív attitűdöt is hoz” – mondja Réka, aki arra is rávilágít, hogy a mindennapi életbe becsempészett játék akár a munkahelyen, vagy a különböző élethelyzetekben is segítségünkre lehet.

Persze vannak, akik félnek attól, hogy mit mutat róluk az, ahogy játszanak, ahogy kapcsolódnak, ezért sokan csak legyintenek, ha szóba kerül, hogy másokkal játsszanak. Mindannyian ismerjük azt a frusztráló érzést, ami akkor tör ránk, ha egy játékban, vagy életszituációban veszítünk.

„A vesztés egy nagyon gazdag műfaj, nagyon sokféleképpen lehet veszíteni. Azt egyébként én sem szeretem, ha egy játékban egyértelműen diagnosztizálható, hogy te már nem is nyerhetsz. Viszont vannak olyan játékok, amiben hatalmas nagy hajrát futhat az utolsó játékos, vagy folyamatosan egy csoportban tartja a játékosokat, ami egy nagyon modern felfogás. Mégpedig, hogy a játék akkor érjen véget, amikor időben véget ér. Rengeteg játék van már, ami figyel arra, hogy ne érezzem magam vesztesnek” – mondja Zoli, alátámasztva, hogy ma már külön műfaj foglalkozni a játékok pszichológiájával.

Az interjúban azon túl, hogy érdekes megközelítésben beszélgetnek a felnőtt lét játékosságáról, a játék közösségformáló erejéről és annak hatásairól, szóba kerül a szülő-gyermek kapcsolat, valamint az online játékok jótékony hatása is, miközben a házaspár arról is mesél, hogyan lehet megőrizni az egymás iránti szenvedélyt és intimitás abban az esetben, ha a felek együtt dolgoznak. Ha pedig szereted őket és szívesen bepillantást nyernél mindennapi életükbe, akkor hallgasd meg a Spirit FM-en is futó beszélgetést.

Olvasd el ezt is!

A társasjátékok fejlesztő hatásai

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.