Hogyan készítsünk fényképből egyedi színezőt?

Bármost tombola kánikula, de azért a szünidő esős napjaira sem árt felkészülni. Egy köteg színes ceruza vagy filctoll és néhány, netről nyomtatott színező életet menthet.

De mi van, ha meguntuk a gyári színezőket? Gyártsunk magunknak sajátot családi fényképből!

fényképből színező

A színezés soha nem megy ki a divatból, legyen szó akár gyerekről, akár felnőttről (oké, biztosan vannak olyanok, akiket inkább idegesít ez a tevékenység, mint megnyugtat, de az ő környezetükben is tutira akad valaki, akit elkápráztathatnak ezzel az egyszerű, de nagyszerű ötlettel).

Talán nem kell mondanom, hányféle színező fordult meg már a kezeim között a gyerekeimnek hála. Lányos, fiús, kicsi, nagy, számolós, összekötős, egyszerű és bonyolult, filcre, festékre, ceruzára tervezett, szóval mindenféle. Meg persze felnőtt változatból is lapul a fiók mélyén egy kisebb kupacnyi arra várva, hogy egyszer lesz annyi időm, hogy  legalább kinyissam őket. (Arra persze várhatok, de legalább a tudat…)

Egy ideje azt vettem észre, hogy a gyerekeim számára kezdenek unalmassá válni a sablon online, de még a papír alapú, könyvbe kötött színezők is. Oké, hogy mindig találtunk új témát és a netre – ahonnan ugye csak egy kattintás letölteni őket – naponta kerülnek fel újabb és újabb minták, de mégis valahogy olyan egysíkú volt mindegyik.

De a színezést, mint tevékenységet csak nem akartam elengedni, mert rengeteg pozitív hatása van és nemcsak az, hogy jó időre leköti a gyerekeimet és miközben ők lázasan rajzolnak, satíroznak, színeket egyeztetnek, nekem is jut idő meginni a kávémat, hanem mert számtalan módon fejleszti a kreativitásukat, a finommotorikájukat, szóval a saját önző érdekeim mellett egy csomó tudományos érvet is fel lehet sorolni a színezés jótékony hatása mellett.

Adott volt hát a dilemma: színezni jó és hasznos, de mivel helyettesítsük a megunt online és print színezőket? Néhány kör az interneten és máris ráakadtam a megoldásra, egy okos, de egyszerűen kezelhető program képében. A PIXLR segítségével a vicces vagy kellemes emlékeket idéző színes családi fotókból fekete-fehér vonalrajzokat lehet készíteni, amelyeket a gyerekeknek csak meg kell tölteni élettel… akarom mondani színekkel. Ugye, milyen egyszerű?

Ja, és a legjobbat még nem is mondtam. Ennél jobb egyedi ajándékot keresve sem lehetne találni a nagyszülőknek, évzáróra, óvodai, iskolai búcsúzásra.

Hogyan készítsünk fényképből egyedi színezőt?

# 1

Válasszuk ki a fényképet, amelyet át szeretnénk konvertálni. A saját gyártású színezőhöz érdemes olyan fényképet választani, amelynek van egy hangsúlyos szereplője és kellő kontraszt van a képen, vagyis a tárgyak között vannak világosak és sötétek, viszont nincs olyan terület, ahol valami nagyon aprólékos minta látható.

#2

Nyissuk meg a PIXLR oldalt. Ez egy ingyenes használható applikáció, amelyet nem kell letölteni, így nem foglal tárhelyet a gépünkön, egyszerűen csak el kell indítani a web app-ot (Lauch Web App).

fényképből színező

#3

Következő lépésként válasszuk ki a második lehetőséget a képernyőn látható variációkból, vagyis töltsünk fel egy képet a számítógépünkről.

fényképből színező

#4

Ha feltöltöttük a képet, a következő képernyő tárul elénk. A képernyő jobb oldalán van a Navigator rész, alatta van a Layers nevű opció, amely gyakorlatilag az egész program lelke, mi is itt fogjuk a csodák egy részét művelni. Segítségével egymásra helyezhetünk különböző rétegeket, megváltoztathatjuk az átláthatóságukat stb. A History funkció pedig olyan, mint a back/visszaállítás gomb, vagyis ha elrontottunk valamit, akkor ennek a segítségével térhetünk vissza az előző lépéshez. Nagyon hasznos tud lenni…

fényképből színező

#5

Kezdődjék a varázslat! Legelső lépésként a feltöltött képből csináljunk fekete-fehér változatot. A kép felett lévő Menüsorban lévő Adjustment pont alatt keressük meg a Desaturate parancsot és klikkeljünk rá.

fényképből színező

#6

Készítsünk egy új réteget a fekete-fehérré varázsolt képünkből, amely egy az egyben megegyezik az eredetivel. Hogyan? A képernyő jobb oldalán keressük meg a Layers feliratot. Alatta kékkel kiemelve látjuk a Backround opciót. Jobb egér billentyűvel klikkeljünk a feliratra és válasszuk ki a Duplicate Layer opciót. Ha jól dolgoztunk, akkor megjelenik a Backround Copy felirat kis pipával a végén.

fényképből színező

#7

Újra keressünk meg a Menüsorban (felső sáv)  az Adjustment opciót, majd klikkeljünk az Invert parancsra (ezzel a lépéssel készítjük el a fekete-fehér képünk negatívját).

fényképből színező

#8

Most a képernyő jobb oldalán fogunk dolgozni. A Layers panel bal alsó sarkában van két egymás alatti nyíl. Kattinsunk rá! Mielőtt rákattintottunk volna, a Backround CopyNormal üzemmódban volt. A kattintás után a legördülő menüből válasszuk ki az Add opciót. A kattintás után az egész képünk fehér lesz! Ne ijedjünk meg, pont erre van szükségünk.

fényképből színező

#9

Haladjunk tovább! A felső Menüsorban keressük meg a Filter pontot és a legördülő menüből válasszuk ki a Gaussian Blur lehetőséget. Máris előttünk egy ceruzarajzszerű ábra. A kis ablakban lévő nyíl huzogatásával próbáljuk megtalálni a lehető legjobb ábrát (valahol az 50-es érték körül, de képtől függ): a vonalak legyenek lágyak, finomak.

fényképből színező

#10

Következő lépésként visszatérünk az egyrétegű képhez. Ennek eléréséhez a következőket kell tennünk: a Layers panelban (képernyő jobb oldalán, középen) kattintsunk a Backround opcióra jobb egér billentyűvel és a legördülő menüből válasszuk ki Merge Down opciót. Láthatjuk, hogy a Backround Copy eltűnt, helyette már csak a Backround felirat olvasható.

fényképből színező

#11

Következzék a kép grafikai átváltozása!

A felső sávban található Menüsorban keresssük meg az Adjustment pontot és a legördülő menüből válasszuk ki a Levels opciót. Ha rákattintottunk a képünk mellett felugrik egy kis ablak benne húzogatható, felfelé mutató nyilakkal és egy grafikonszerű ábrával.

Közvetlenül a grafikon alatt lévő felfelé mutató fekete nyilat húzzuk jobb irányba egészen addig, amíg a fölötte lévő grafikonon lévő “hegy” lábával nem kerül egy vonalba vagy még egy kicsit tovább, de mindenképpen álljunk meg még azelőtt, hogy nagyon meredekké válna a “hegy”. Kezdjünk el játszani a mellette lévő fehér és szürke nyilacskákkal, amíg úgy nem érezzük: tökéletes az alkotásunk. Ha kész, nyomjunk rá az OK gombra.

fényképből színező

#12

Utolsó lépésként mentsük el a képünket. A Menüsorban válasszuk ki a File menüpontot, klikkeljünk rá a Save opcióra: nevezzük át a képünket és nyomjunk az OK gombra.

fényképből színező

Elkészült a művünk, kezdődhet a színezés! Jó szórakozást!

fényképből színező

Forrás: Mom with Five


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.