Extrém wellness 1. rész

A wellness körébe sok minden beletartozik, ám nem könnyű eligazodni a sok idegen nevű kényeztető kezelés között, ezért csokorba szedtük a legkevésbé szokványosakat, hátha kedvet kapnak hozzá olvasóink.

Egyre többen keresnek az egészségmegőrzésre, a betegségmegelőzésre, valamint a szépségápolásra összetett megoldásokat, így nem csoda, hogy nap mint nap jelennek meg újfajta tápanyagok, táplálék kiegészítők, edzéstípusok, kezelések, masszázsok, relaxációs módozatok a fokozott igények kiszolgálására.

A piac az eszközök, helyszínek és anyagok folyamatos változtatásával, a modern technológiák és az ősi módszerek kombinációinak olykor extrém és merész variációival próbálja csillapítani a megújulásra, fiatalodásra éhesek étvágyát, így nem meglepő, hogy az évekkel ezelőtt még kritikusan fogadott csokoládépakolás ma már alapkezeléssé vált a legtöbb helyen. Az újabb és újabb módszerek közül azonban nem mindnek van létjogosultsága a wellness világában, néha valóban remek ötletek születnek, azonban akad közöttük bőven rémisztő és teljesen hasztalan eljárás is.

A wellness körébe sok minden beletartozik, vízzel kapcsolatos tevékenységek, fürdők, szaunák, masszázsok, szépészeti és gyógyászati kezelések, sporttevékenységek, sőt az egészséges táplálkozás is. Egy a közös bennük, hogy el kell utaznunk hozzájuk valamelyik gyógyfürdőbe vagy wellness központba. Nézzük, milyen extrém kezelésekre van már lehetőség, a megszokott SPA kezelések mellett.

wellness

Masszázsok

A masszázs az érintés gyógyító erejét használó több ezer éves módszer, mely a testre és a lélekre egyaránt hatással van, így alkalmas betegségek megelőzésére, és gyógyítására is.

Hangmasszázs – A kezeléseket a különböző méretű, vízben vagy homokban elhelyezett speciális tálak megkondításával végzik. Az így keltett rezgések átjárják az egész testet, ellazítva azt. Ezáltal javul a vérkeringés, oldódnak az energiablokkok, harmónia születik a lélekben is. A hangmasszázs egy olyan teljes körű, holisztikus terápia, amely a test, a lélek és a szellem gyógyítását és harmonizálását egyaránt magába foglalja. Rendszeres alkalmazása erősíti az immunrendszert, segítségével gyógyítható az alvászavar és egyes pszichoszomatikus betegségek.

Csonthártyamasszázs – Perioszteális masszázs: Ezt a korántsem barátságos nevű kezelést kizárólag orvos, vagy orvosi ellenőrzés mellett az általa betanított masszőr végezheti. Lényege, hogy a test azon pontjait masszírozzák, ahol a csontokat nem borítja vastagabb izomréteg. Ez akár fájdalmas is lehet. Viszont hatására javul a szervezet vérellátása, és ezáltal az egész test működése. A nyomás hatására a csonthártyában levő számos idegvégződés ingerületbe kerül, a szervekben pedig reflexes változások jönnek létre.

wellness

Biodinamikus masszázs – pszichoterápiás masszázs, mely arra a felismerésre épül, hogy a testen keresztül a lélek is gyógyítható. A rekeszizom összehúzásával és az izmaink megfeszítésével képesek vagyunk tudatunkból a szorongást, konfliktust, feszültséget okozó rossz érzéseket kiűzni. Ez a masszázsmódszer speciális légzéstechnikára épül. Általa megindul a szervezetben egy olyan folyamat, melynek hatására a páciens közvetlen kapcsolatba kerülhet a tudatalattijával, lerombolva így a belső gátakat. Nagy figyelmet fordítanak a bélmozgásokra. A módszer kitalálója, Gerda Boyesen szerint ugyanis az ember emésztési hangjai utalnak a személy pszichikai állapotára.

Fürdők

Kleopátra fürdő – a legendásan gyönyörű egyiptomi uralkodónőről úgy tartják, hogy szépségének és fiatalságának megőrzése érdekében mindennap szamártejes-mézes fürdőt vett. A nők örök vágya szépnek és kívánatosnak lenni, így hát elirigyelve a királynő módszerét, ma már számos helyen vehetünk ilyen fürdőt. A tej nagyon jó hatással van a bőrre, mivel pH értéke megegyezik a bőrével, így nem károsítja a természetes savköpenyt, amelyet a naponta használatos tusfürdőkkel, szappanokkal jelentősen rombolunk. A tej és a méz együttesen táplálja a bőrt, hatásukra a bőr fiatalabbnak, üdébbnek tűnik. Miközben elmerülünk a tejes-mézes Kánaánban, megszabadulunk gondjainktól, testünk és lelkünk egyaránt harmonikus állapotba kerül. Ez a fürdő akár otthon is kivitelezhető, nem kell hozzá más, mint egy liter tej, amelyet felmelegítve feloldunk benne 2 evőkanál mézet, majd a keveréket a fürdővizünkhöz öntjük. Akár naponta alkalmazható.

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.