Ég a nyelőcsövem: házi gyógymódok

Ha a nyelőcső ég, az a nagy mennyiségű alkohol, kávé, édesség, csípős étel, vagy bizonyos típusú gyümölcsök hatására is felléphet.

Ilyenkor az orvos gyakran a sok gyomorsavra hivatkozik és a gyomorsav termelését csökkentő gyógyszereket ad. Ez az új orvosi tudományok szerint épp ellenkezőleg van, a nyelőcső égése a kevés gyomorsavtermelés miatt van. A gyomor és a nyelőcső találkozásánál két más típusú izom előnytelen meglazulásában, nem jól záródásában rejlik az oka. Így ha gyomorsav termelésének csökkentésére kapunk gyógyszert az amúgy is kevés gyomorsav termelése esetén, akkor ez az eredeti okot nem fogja gyógyítani, hanem meg a testi karokat is fokozza.  Az már bebizonyított, hogy a kor előre haladtával a gyomorsav termelése csökken.

Foto:123rf.com

Egy idősebb korban fellepő atrophys gastritis a gyomorsav termelését végző sejtek károsodásáról van szó, tehát kevesebb a gyomorsav, mint amire szükség lenne. Ezért a kórokozókat már nem tudja sakkban tartani, ezek elszaporodnak a testben és a legkülönbözőbb betegségeket hozhatnak létre például a hajhullás, körmök deformálódása, sípoló köhögés, asztma, bőrkiütést, ekcémát.

Ég a gyomrom – mondjuk, ha a has felső részén kellemetlen érzést tapasztalunk. Ezt gyakran kíséri savas ízérzés a szájban, émelygés és puffadás. A jellegzetes panaszok mellett azonban a reflux betegség furcsa tüneteket is produkálhat.

Furcsa tünetek is lehetnek reflux betegség esetén

Ezekben az esetekbe a beteg mindenfele szakorvost felkeres, csak a belgyógyászt nem és sok esetben a szakorvosok sem ismerik fel ezekben a betegségekben, mint okot, a gyomorsav elégtelenséget! Ezért ajánlom minden 50 év feletti embernek belgyógyásznál a gyomorsav mennyiségnek az ellenőrzését. Ha hiány van es ez 95%-ban minden középkorúnál egy természetes élettani folyamat, akkor étkezéshez organikus HCl-t bevenni, így a fenti betegségek automatikusan eltűnnek és meggyógyulnak. A nyelőcső égés tehát elsősorban egy “izom betegség” másodsorban a kevés gyomorsav termelődés okozza.

Mi válthatja ki a nyelőcső égését:

  • zsíros ételek és füstölt húsok, felvágottak
  • édességek, csípős ételek
  • kávé, alkohol, nikotin
  • gyógyszerek
  • terhesség
  • késői vacsora
  • rosszkedvűen , gyorsan és rágás nélküli étkezés
  • szénsavas italok fogyasztása
  • a túlsúly is oka lehet, vagy egy szűkebbre vett öv vagy szoknya/nadrág szűk övpántja is okozhatja.

Fotó: 123rf.com

A stressz elkerülhetetlen, de érdemes odafigyelni.

Mi az, ami segít akut és krónikus esetben és semmiféle másodlagos káros hatása nincs? 

Szódabikarbónás vizet kell inni. 2 dl vízhez egy késhegynyit kell adni.  3%-os Hidrogenperoxid és a DMSO/ Dimethylsulfoxid/ gyógyhatása Zistrose/ Cistus incanus/, ennek gyantája a bibliából is ismert Myrrha!

Érdemes egy pohár tejet inni, egy tányér köménymagos leves is segíthet. Sima vizet inni vagy édesítés nélküli kamillateát napközben többször, de kevesebb porcióban enni, krumpli, rizs fogyasztása, chia mag, quinoa, köles és lenmag, müzli fogyasztása, a kendermag és kender olaj fogyasztása, néha elég egy gluténmentes kenyérszelet lassú rágcsálása. Az ételt mindig jól meg kell rágni az étkezés után ha tehetjük rövid sétát tenni, a “rügy” terápia/ Gemmoterapia/, ez egy ága a klasszikus Phytotherapianak. Saját kezűleg is elkészíthető / 2x naponta az étkezési szünetekben, ha éjszaka is fellép, akkor a felsőtestet alátámasztani egy magasabb párnával tudatosabban élni és gondolkodni, meditálni, itt is kipróbálhatjuk egy mélyhangú hangtál rezgésének a javító gyógyító hatását.

Busch-Turcsányi Éva
a természettudományok docense
[email protected] 

 

Forrás: https://napidoktor.hu/index