Ragyogó külső ősszel is – szépségápolási tippek minden korosztálynak

Manapság az örök fiatalság illúzióját kergetve sok ember fél az öregedéstől, holott ennek az időszaknak is megvan a maga szépsége, és ha odafigyelünk az egészséges életmódra, a natúr testápolásra, akkor még külsőleg is megújulva, gyönyörűen köszönthetjük a nyugdíjas éveket.

Ragyogó külső és őszi szépségápolás

Az október az évek múlásáról szól minden esztendőben: a hónap első napján ünnepeljük az Idősek Világnapját, majd október 18-án a menopauza világnapját, amely a nők öregedésének egyik szimbólumává vált!

A mai fiatalság-központú világban megpróbál mindenki fiatalabbnak tűnni a saját koránál, és ezért sokan kés alá fekszenek, vagy botoxszal béníttatják az arcizmaikat, holott már számos természetes terápia segíti az idősebb korosztályt a szépségük megőrzésében.

A Dr. Organic összegyűjtött néhány megfontolandó praktikát, amelyek segítenek felvenni a harcot a szervezetünk öregedésével együtt járó bőrhibákkal, problémákkal, és mindeközben nem károsítják káros anyagokkal a testünket.

Ebben a korban – a különböző betegségek megjelenésével párhuzamosan – ugyanis különösen fontossá válik az egészséges életmód, beleértve azt is, hogy kozmetikumokkal nem viszünk be mesterséges adalékanyagokat, parabéneket és egyéb vegyi összetevőket a szervezetünkbe.

majfolt-a-kezen

  1. Májfoltok a kézfejen?

Az idő múlásával szinte mindenkinél megjelennek az apró, szeplőszerű foltok a kézfejen és az alsó karon, amelyeket időskori májfoltnak hívunk. Ezeket többnyire az évek okozzák, a hosszú évtizedek napozási szokásai, UV-terhelés, mennyiségét meghatározhatja a genetikai hajlam is. Ezek a májfoltok nem keverendőek össze a fiatalkori – főként arcon megjelenő – májfoltokkal, amit többnyire hormonális változások (terhesség, gyógyszerek), túlzott napozás, szolárium használat okoz, esetleg valamilyen betegség tüneteként lépnek fel. Bármelyik májfolttal is találkozunk, a legjobb az, ha orvoshoz fordulunk, hogy tisztázzuk a foltok eredetét. Ezután pedig bevethetünk néhány natúr készítményt, hogy halványuljanak és eltűnjenek a foltjaink.

  1. Ráncok ellen inkább E-vitamint!

A kor előrehaladtával a bőrünkben egyre kevesebb a keratin, a kollagén és elasztin rostok is meggyengülnek, valamint a faggyúmirigyek is kevesebb zsírt termelnek. Ezek együttesen okozzák a ráncok megjelenését. Persze a dohányzás, az egészségtelen étkezés, a túlzásba vitt napozás, a nem megfelelő testápoló-készítmények és sminkek használata szintén hozzájárul a ráncok elmélyüléséhez. A legfontosabb, hogy a bőr belülről is hidratált legyen, így ajánlott a napi 2-3 liternyi tiszta víz elfogyasztása. Emellett minden reggel használjunk jó minőségű hidratáló krémet, amely visszapótolja az elvesztett vízmennyiséget a bőrünkbe és hatóanyagaival megelőzi a ráncok kialakulását.

dekoltazs

  1. Ne árulkodjon a dekoltázs sem a korunkról!

A legtöbben elkövetik azt a hibát, hogy a dekoltázsukat és a nyakukat nem megfelelően ápolják, így az arcuk bár üdének hat, a nyakon és a mellen látható ráncok azonnal árulkodnak a korukról. 30 év felett a hidratáló krémek és az éjszakai krémek használata kötelező a nyakon és a dekoltázs területén is. Ha pedig a kor előrehaladtával tényleg megereszkedik a bőr ezeken a területeken, akkor keressünk kifejezetten erre a célra kialakított natúrkozmetikumokat.

voros-haj

  1. Hennával és indigóval az ősz hajszálak ellen!

A legelső öregedéskori probléma az őszülés, amelyet sokan vegyi anyagokat tartalmazó hajfestékek használatával küszöbölnek ki. Ezek a készítmények azonban megkérdőjelezhető összetevőik révén nem ajánlottak sem fiatal- sem idősebb korban. Tévhit, hogy a növényi hatóanyagokat tartalmazó henna és indigó alapú festékekkel nem lehet befesteni az ősz hajszálakat!  Fekete vagy sötét színárnyalatoknál előbb egy vöröses színnel fessük át a hajat, majd ezután következzen a végső szín felvitele.

lab1

  1. Lépjen továbbra is fiatalosan!

Egy kutatás szerint a legtöbb 50 év feletti ember valamilyen láb-fájdalommal, visszérproblémával kénytelen élni. Az idősek körében szintén gyakoriak a lábfej és a talp bőrproblémái, amelyek túlnyomórészt az elégetlen keringés és a vízhiány miatt alakulnak ki: ilyen a száraz, sebesedő sarkak, a gombás köröm, a száraz, hámló bőr.  Ezeket sintén érdemes speciális,gyógynövényes, vagy tafaolajos krémmel kezelni.

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.