Támad a mogyoró

Egyes fák mogyoró, éger, nyír pollenjei már az év első szakaszában elkezdenek keringeni a levegőben allergiás panaszokat okozva az arra érzékenyeknek. Az enyhe, vagy meleg téli idő hatására pedig ezek a növények hamarabb virágba borulnak, előrébb hozva ezzel az allergiás időszakot. Az egyes pollenekre érzékenyek ilyenkor szénanáthás tüneteket, tüsszögést, orrfolyást, szemviszketést tapasztalhatnak.

A hazánkban található 2000 féle virágzó növény közül 250 növény pollenje okozhat allergiát. Magyarország éghajlati viszonyai között akár már január végén is elkezdődhet az allergiás szezon a mogyorófélék virágzásával. Mivel a mogyoró erősen elterjedt növény hazánkban, így a pollenjeire érzékenyek ebben az időszakban nehezen kerülhetik el az allergének belélegzését és ez által a kínzó szénanáthás tüneteket kialakulását, amelyek megkeseríthetik még a legegyszerűbb mindennapi tevékenységeket is.

Az allergiás reakciót a növények szabad szemmel egyáltalán nem látható virágporszemcséi okozzák, amiket a szél akár 400 km-es távolságba is elszállíthat. A szélmegporzású növények óriási mennyiségű pollent – csupán egyetlen mogyoróbokor 600 millió pollent – termelnek, és szétszórják a szélrózsa minden irányába. A belélegzett pollenek a légutak nyálkahártyáján megtapadva tüsszögést, orrfolyást és szemviszketést okoznak.

mogyoro

A légúti allergia tüneteinek enyhítésére ma már nagyon sokféle gyógyszer létezik, azonban a pirulák szedése sokszor kellemetlen mellékhatásokkal is járhat, ilyen például az álmosságérzet vagy a fokozott étvágy. A mellékhatásokat elkerülendő az egészségügyi száraz sóterápia természetes és hatékony megoldást kínál, és egy 20 alkalmas kúra jótékony hatása akár 8-9 hónapig is tarthat. Allergiásoknál normalizálódik az egyébként tüneteket kiváltó hisztamin- és IgE-szint, megszűnik a szem-, orr-, fül- és szájpad viszketése. Az Indiso egészségügyi sóterápia sóklinikákon, orvosi indikáció és kontroll mellett zajlik, országszerte több száz orvossal és egészségügyi intézményekkel együttműködésben.

Dr. Kovács Tibor, az egészségügyi sóterápiát páciensein már régóta alkalmazó tüdőgyógyász főorvos osztotta meg velünk tapasztalatát:

 “Régóta tudjuk, hogy a természetes sóbarlangok klímája, illetve a tengeri levegő gyógyítja a légzőszerveket, ezért az asztmás és allergiás betegeknek, valamint a gyakran „megfázó” pácienseknek kimondottan ajánlott. Krónikus légzőszervi betegeim visszajelzései is ezt bizonyították az elmúlt 28 év során. A sólámpák és sótéglák kizárólag esztétikai hatásával szemben az Indiso SPELEO terápia hatékonysága abban rejlik, hogy a száraz, nagy sűrűségű hatóanyag könnyen belélegezhető, a részecskéi rendkívül kis méretűek. Az Indiso kezelések előtt és a kúra végén szakorvosi vizsgálat történik, így a betegek állapota, az exacerbációk száma, a gyógyszerfogyasztás, illetve a légzésfunkciós értékek a kiindulási állapothoz képest összehasonlíthatóak, a terápia eredményessége könnyen mérhető. Alkalmazását mindenkinek ajánlom, akár preventív jelleggel is.”

Forrás: