Légy körültekintő hitelkártya használata esetén!

Hitelkártyánk vagy kártyáink gyakran válnak hasznunkra, pedig nagyon óvatosan és körültekintően kell velük bánnunk. Ha az elkényelmesedés miatt és a biztonság érdekében kártyával fizetünk, legyünk résen!

Ma már a nagyobb hipermarketen kívül, a kisebb boltokban is sok esetben fizethetünk hitelkártyával, így nem csoda, hogy sokan élnek is a lehetőséggel. Ám, figyeljünk arra, hogy mennyit használjuk, hiszen nagyon könnyen beleeshetünk az adósságcsapdába, ami a kártyahasználattal járhat.

A kártyánk ugyanis azt a “érzetet” idézi elő, mintha mindig több pénzünk lenne a fizetésünknél, ám valójában folyamatos adósságban tart. Ha egyszer is túlköltekezünk, a következő hónapban az elköltött összeget automatikusan levonja a bank, így újra és újra kénytelenek leszünk használni a kártyát. Sőt, arról se feledkezzünk meg, hogy ahogy a bankkártyánál, a hitelkártya esetében is von le a bank költségeket, éves kártyadíjjal terhel, ráadásul kamatot számol fel az elköltött összeg után. Nem is keveset: a kamat akár 30-40%-os is lehet, ami nagyobb összegű költések esetén jelentős teher.

hitel

Ha nem tudjuk kikerülni, hogy tartsunk hitelkártyát, a legjobb, ha egyáltalán nem is használjuk. Ebben az esetben ugyanis a bank nem tud felszámolni semmit a kötelező éves kártyadíjon és az egyenlegközlés díján kívül. Ha mégis használnánk, ne pénzt vegyünk fel, inkább fizessünk vele.

Ne feledkezzünk meg a kamatmentes periódusról, aminek hossza általában 30-51 nap között változik, de időtartama hónapról hónapra csökken. Ha ez alatt az idő alatt egyenlítjük ki a hitelkártya keretét, akkor ingyen használtuk a bank pénzét. Azzal azonban, tisztában kell lenni, hogy ez csak a kártyával történő vásárlásra vonatkozik, készpénzfelvétel esetében, búcsút inthetünk a periódus előnyeinek. Az utolsó fontos szabály, hogy ne lépjük túl a hitelkeretünket, hiszen ebben az esetben a bank külön díjat számol fel, és a BAR listára is könnyen felkerülhetünk.

Forrás: