Kim Kardashian hasznos tippjei pszoriázis ellen

A híresség is szenved a bőrbetegségtől

Ki ne ismerné Kim Kardashiant, aki saját családjuk showjában tett szert világhírnévre, s mára kozmetikai márka tulajdonosa is? Azt azonban kevesebben tudják, hogy a szépséges sztár pszoriázisban szenved.

Kim Kardashian lánytestvéreivel együtt világszerte ismert híresség – évek óta szerepel családjával a róluk szóló valóságshowban, mellette azonban kozmetikai céget is felépített.

A szemrevaló szépség már nem titkolja: pszoriázisban szenved. A bőrbetegség viszkető, hámló, vörös foltokkal jelentkezik a bőrön, melyek bárkinél kialakulhatnak. Gyógymód nincs ellene, mivel a bőrprobléma tulajdonképpen az immunrendszer túlreagálása – gyulladást okoz és a bőrsejtek gyors növekedését. A pszoriázis látványos, ezért kellemetlenül érinti az embert, mert el kell fednie a vöröses bőrelváltozásokat – enyhíteni az olykor fájdalmas bőrfelületen jelentkező tüneteket gyógykészítményekkel lehet. Kim Kardashiant 2011-ben diagnosztizálták pszoriázissal. Édesanyja, Kris Jenner szintén ettől a bőrbetegségtől szenved.

Kim nagyon feszült lett, amikor észrevette magán a furcsa foltokat, s amikor egész testén elkezdtek jelentkezni, ideje volt elkezdenie a kezeltetését. Természetes, hogy a híresség kiborult, hiszen karrierjének része a fotózás, s nem ritkán fürdőruhában mutatkozik.

„Már az is címlapra kerül, ha 2 kilót híztam” – panaszolta. – “El lehet képzelni, hogy felkapták volna a lapok a dolgot, ha foltokkal a bőrömön jelenek meg.”

Fotó: 123rf.com

Kim Kardashian inkább maga kezdett beszélni a problémájáról. Mivel számos dolgot kipróbált, hasznos tippeket gyűjtött össze a pszoriázis kezelésével kapcsolatban. Használ például Sally Hansen Airbrush lábspray-t, amely kitűnően elfedi a lábán levő pszoriázis foltokat. De nézzük a további tippeket pszoriázis ellen, melyeket Kim Kardashian alkalmaz.

  1. Tápláljuk a bőrt: avokádót, lazacot, diót és magvakat érdemes fogyasztani. A zsírsavak beépülnek a sejtekbe a bőr felső rétegében és segítenek megelőzni a nedvességveszteséget. Hatásos gyulladásgátlók is, csökkenthetik a pszoriázis tüneteit.
  2. Jussunk elég napfényhez: a pszoriázisban szenvedő emberek szervezete több bőrsejtet termel, a D-vitamin pedig csökkenteni tudja ezt a folyamatot, a plakkok ezért kevésbé lesznek vastagok és pikkelyesek. Érdemes tehát felméretni D-vitamin szintünket – s ha szükséges, kiegészítőt is szedni.
  3. Állítsuk le a stresszt: a stressz és a pszoriázis kéz a kézben jár. Minél rosszabbul néz ki a bőrünk, annál többet stresszelünk emiatt, ami sajnos súlyosabbá teszi a fellángolásokat. A kortizol stressz hormon magas szintje a vérben hormon ingadozáshoz járul hozzá, amely serkentheti a bőrpanaszokat. Igyekezzünk nem aggódni a bőrünk miatt, a stresszoldásra pedig mindenképp keressünk megoldást, technikát.
  4. Ne fogyasszunk gyorséttermi, silány minőségű ételt: ha rosszul étkezünk, csak rontunk az állapoton. A gyorséttermi ételekben gyakran találunk összetevőket, amelyek a bőrproblémákat súlyosbítják, a gyulladást rosszabbá változtatják. Ilyenek az adalékanyagok, a cukor és a túlzott mennyiségű só. Ezek az ételek nagy mennyiségben tartalmaznak gyorsan emészthető és felszívható szénhidrátokat – ilyen a fehér kenyér és a péksütemények -, melyek a természetes bélflórát megzavarhatják, ahogyan a vércukor- és a hormonok egyensúlyát is – ezek mind köthetők a bőrproblémákhoz.
  5. Fényterápia: a LED-es fényterápia segített Kim Kardashiannek, akinek a lábán ma már kevesebb pszoriázisos folt látható.
  6. Mindenképp egyeztessünk orvossal: a bőrbetegségre három alapvető kezelési típus ajánlott, az orvosok döntik el, hogy melyik a legjobb számunkra, annak alapján, mennyire súlyosak a tüneteink.

  • A lokális terápia lágyító bőrápoló- vagy szteroid krémeket jelent, mely enyhe és közepes pszoriázis esetén javasolt.
  • A fototerápia speciális kezelés, mely mesterséges fényt használ a bőrön.
  • Szisztémás kezelések: a szájon át alkalmazható készítmény vagy intravénás kezelés potenciálisan súlyos mellékhatások esetén ajánlott, komolyabb esetekben az orvos írja fel.

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php