9 tipp az immunrendszer erősítéséért!

Sajnos, amikor „szezon” van, egy szempillantás alatt megfázhatunk. Hétfőn még jól vagyunk, keddre a fél iroda hiányzik a munkahelyről, a gyerekek az iskolából. Megelőzhetjük a problémát, ha már előre gondoskodunk az immunrendszer erősítéséről!

Ahogyan közeleg az ősz, a megfázások esélye is megnő. Különösen akkor, ha nem vagyunk felkészülve fizikailag a hűvös, esős időszakra, hamar lecsap ránk a nátha. Van azonban egy régóta bevált, jól ismert módszer arra, hogy immunrendszerünket megerősítsük. Az alábbi 9 tippel nagy valószínűséggel elkerül bennünket a betegség!

1.Aludjunk eleget: még ha csábító is a gondolat, hogy éjjelekig nézzünk egy filmet vagy szórakozzunk társaságban, a sokszoros éjszakázás, a későn fekvés nem valami jó barát az immunrendszer erősítésében. Adjuk meg a szervezetnek, ami jár neki: aludjunk 7-8 órát naponta.

2.Együnk több fokhagymát: persze, ne akkor, ha társaságba vagy randira indulunk. Ám az immunrendszer erősítését könnyen megoldhatjuk a nyersen és ételekbe keverve nagyon ízletes zöldséggel. Sőt! Mixeljünk össze nyers fokhagymát, gyömbért, sárgarépát és citromot a gyors hatásért!

jotekony_fokhagyma_ 1

3.Igyunk citromot, mézet, gyömbért és kurkumát meleg vízzel: sokan esküsznek erre a „tonikra”, mely kipróbált és bevált természetes módszer megfázás ellen. Minden egyes összetevője ígéretes hatással bír, a méz antioxidáns, természetes immunrendszer erősítő. A gyömbér szintén erős antioxidáns, antivirális tulajdonságokkal, de a hányingert és utazási betegséget is enyhíti. A citromlé C-vitaminban gazdag, antioxidáns. A kurkumin, mely a kurkuma fő alkotóeleme, képes az immunrendszer szabályozására.

4.Együnk csirkelevest: miért szokás a csirkelevest ajánlani megfázásra? Mert enyhén gyulladáscsökkentő hatású, a zöldségeknek és a csirkehúsnak köszönhetően. A benne levő hús, hagyma, édes burgonya, sárgarépa, fehérrépa, paszternák, zeller, só, bors és petrezselyem bizonyítottan lassítja a fehér vérsejtek áramlását a felső légutak irányába, s ez csökkenti a megfázás tüneteit. A karnozin, mely ebben a levesben megtalálható, szintén megelőzi a betegséget.

5.Sportoljunk: az immunrendszer erősítéséhez nem kell fanatikus fitnesz-rajongónak lenni – elég, ha naponta sétálunk, heti pár alkalommal jógázunk, s ez fizikailag fitten tart bennünket. Hozzájárul ahhoz, hogy immunrendszerünk formában maradjon. A testmozgás „kimossa” a tüdőből a baktériumokat, csökkentve esélyünket a betegségek kialakulására. Hatására a fehér vérsejtek gyorsabban mozognak, lehetővé téve az immunrendszer számára, hogy hamar felismerje a betegséget.

6.Iktassunk be teázásokat! A tea reggelihez vagy este, lefekvés előtt egyaránt relaxáló, meditációs jellege is lehet. A teában levő anyagok részt vesznek az immunrendszer erősítésében, harcolnak a fertőzések ellen. A számos ízben kapható teáknak egyéb előnyeik is vannak: a mentatea például segíti az emésztést, hatékony puffadás ellen, a fekete, zöld és oolong teák antioxidánsban gazdagok és rákellenes tulajdonságokkal bírnak.

teazas

7.Igyunk joghurtot! A probiotikumok erősítik a test immunrendszerét, segítenek harcolni a fertőzések ellen. Kutatások szerint azok, akik fogyasztanak probiotikumokat, 40 százalékkal kevesebbszer fáznak meg vagy küzdenek gyomor- és bélrendszeri fertőzésekkel.  A joghurt D-vitaminban gazdag, mely szintén az immunrendszert erősíti. Ráadásul, a vaníliás verzió a kedvünkre is jó hatással van!

8.Napfürdőzzünk: a napsütés, még ha kint hideg van is, mindig előnyös a számunkra, valóságos immunrendszer-erősítő. Azért arra ügyeljünk, hogy túl sok nap se érjen bennünket, hiszen a káros hatásokról mindenki értesülhetett már. A megfelelő D-vitamin adaghoz napi 15-20 perc is elég.

9.Nevessünk! Viccesen hangozhat, de ez is hozzájárul ahhoz, hogy immunrendszerünk hatékonyabban működjön. Sőt, az egyik legjobb erősítő! A nevetés, s általában a pozitív, örömteli hangulat és hozzáállás csökkenti a stresszt, hozzájárul a pihentető alváshoz.

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php