Feldobnánk a lakást? Dekoráljuk jól, amink van!

Ha otthonunkat kissé unalmasnak találjuk, nem feltétlenül új dolgok vásárlása oldja meg a gondot – főleg, ha kevés a hely! Azzal kell kezdenünk valamit, ami rendelkezésünkre áll. Dekoráljuk jól!

A megfelelő dekoráció csodákra képes.

Mutatósnak és találónak kell lennie, no és nem árt, ha hangulatosabbá teszi a szobát, mint amilyen korábban volt, hiszen ez lenne a lényege, színesíteni, megváltoztatni a teret! Sok lakásba nincs hely arra, hogy újabb és újabb dekorációs elemekkel telítsük a helyiségeket. Így a már meglevő bútorokkal, elemekkel kell kezdenünk valamit. Például feldobni őket! Íme néhány lakberendezési tipp ennek érdekében!

1.Stílusos könyvespolc: könyvespolc általában mindenkinél van – ha az egész falat beteríti, még jobb! Nemcsak könyvek kerülhetnek rá, hanem a legváltozatosabb dekoráció is. Fatálak, mutatós vázák, fakéregből készült dísz, fényképkeretek kedves pillanatokról,  családtagokról, barátokról. A könyveinket csoportosítsuk méretük, vastagságuk szerint – sokkal átláthatóbb és szebb lesz a polc! A változatosság érdekében egyik csoport állhat függőlegesen, míg a másik könyvcsoport egymás fölé rakva. Változatosan osszuk el a polcok egészén a könyveket és a dekorációs elemeket, hogy mutatósak legyenek! Maradjanak kicsit üresebb helyek is, ahol a szem”megpihenhet”.

polc

2.Vizuális szimmetria: a páros dolgok és az egyensúly nyugalmat teremt a szobában, ezért érdemes a dekorációs elemeket és a bútorokat valamelyest szimmetriában felállítani egymással. Ha nincs két egyforma dolgunk – pl. két azonos fotel -, változtassuk a különböző dolgokat hasonlóvá. Így például helyezzük az alacsony lámpát egy könyvállványra, hogy megegyezzen a magasabb lámpa méretével. Vagy használjunk hasonló magasságú és méretű dolgokat, pl. kis fatörzset, kisméretű, alacsony asztalkát és sámlit, amelyek egymáshoz közel helyezkednek el.

lakas-dekoralasa

3.Kerüljenek belülre a kültéri bútorok! Nagyon mutatós hatást tudnak kelteni. A fonott, rattan, kovácsoltvas és dekoratív alumínium bútorok lakberendezési szempontból remekül beilleszthetők a belső térbe, egyfajta nyárias, vidékies, tengerparti hangulatot teremtve. Egész évben használhatjuk a kerti garnitúrát, csak éppen a lakásban! Könnyen tisztíthatóak, szinte elpusztíthatatlanok és nagyon attraktívak!

dekoralas-nappali

4.Egyedi asztalok a szobában: egészen különleges asztalokat alakíthatunk ki, ha matricákkal, díszekkel vagy akár kedvenc tárgyainkkal dekoráljuk őket. Nincs sok értelme tartogatni például a nyaralásról hozott figurákat, ha soha senki sem látja őket a polcon. Gyűjtsük össze a hasonló dekorációs elemeket, így pl. a színes üvegeket, együtt sokkal hangsúlyosabbak, míg egyedül gyakran „elvesznek” a szobában. Dekoratív tálcán vagy állványon remekül mutathatnak gyűjteményeink!

asztalka

5.Természetet a szobába! Sokan szeretnek dekorálni a kertben, a természetben talált dolgokkal. A fából készült tálakba rakosgatott kövek, uszadékok, kagylók nagyon mutatósak, melyeket bárhová el lehet helyezni. Asztalra, könyvespolcra. Dekoráció készülhet hosszú, egymáshoz kötözött faágakból is. A szárított moha, makkok, gesztenyék és bármilyen, dekoratív természeti kincs felhasználásával számos ötletes dekoráció születhet!

6.Lopjunk tárgyakat másik helyiségekből! Vannak dolgok, melyeket aligha fogunk használni a konyhában, de a falon igen jól mutatnának. Egy díszes, méretes süteményes tányér például, mely a falra akasztva egészen feldobja a teret. A szépséges leveses tál a vitrinben is állhat. A nem használt kerámiákat szappantartóként, bizsuk tárolására is alkalmazhatjuk. Nézzük a tárgyakat kicsit más szemmel!

8.Tervezzünk galériát! Ilyet nemcsak családi fotókból vagy kézműves termékekből lehet készíteni. Csináljunk galériát olyan tárgyakból, amelyek bennünket jó kedvre derítenek! Csak azt tartsuk szem előtt, hogy egy adott téma köré csoportosuljanak. Az ebédlő falára például kerüljön sokféle kosár; a konyhába a különféle eszközök lógjanak gyűjteményként a falon, pl. tojásvágó, kuglóf- és süteménykészítő formák.

ekszerek

9.Hasznosítsuk újra az ünnepi dekorációt! A fényeket nem kell elrakni karácsony után, később is használhatjuk őket a dekorációban. Ahogyan a kisebb méretű műfenyőt is lehet mindig szezonális díszekkel dekorálni – ha húsvét jön, díszes tojásokkal,  ősszel dekoratív színes levekkel, Valentin-napon piros szívecskékkel. A húsvétkor használatos kosárba az év többi részében kerüljenek gyümölcsök.

szekreny

10.Tegyük újra érdekessé a holminkat! Ha valamivel sokáig élünk együtt, egy idő után észre sem vesszük, hogy ott van. Így például a feltekerhető szőnyegünket. Mi lenne, ha egy-két hétre felszednénk, majd – esetleg ki is tisztítva – újra visszatennénk a helyére? Az újdonság erejével hat majd, és ismét beleszeretünk! Cseréljük meg a díszpárnákat, nemcsak sorrendjüket tekintve, hanem kerüljenek át egyik szobából a másikba. Rendezzük kicsit át a teret, illesszünk egymás mellé két kisasztalt, így kész dohányzóasztalként is funkcionálhat. Nem is hinnénk, mennyire más lehet a szobák hangulata egy kis változtatástól, azokkal a dolgokkal, melyekkel már régóta együtt élünk…!

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.