Mikor gyanakodjunk izomsérülésre?

Szokatlan fájdalom valamelyik végtag izomzatánál? A probléma komolyabb is lehet a vártnál

Az indokolatlan fájdalom emelés közben, vagy egy szokatlan mozdulatkor, az izomsérülés jele is lehet, ezért ajánlott szakorvossal konzultálni a probléma biztos kizárása érdekében, vagy a mielőbbi kezelés megkezdése miatt.

Az izomkárosodás fajtái

A legkevésbé az izomláz miatt kell aggódnunk. A túlzott fizikai mozgás miatt az izmot mozgatva fájó érzés járja át az adott testrészt. Bár az első néhány mozdulat valóban kellemetlen, rövid idő alatt szűnik a fájdalom, tehát a pihentetés helyett az átmozgatással előbb kapjuk vissza régi formánkat.

izomzat4

Izomszakadás

Részleges, vagy teljes izomszakadásnál az izom folytonossága szakad meg. A túlzott fizikai erőkifejtés következtében kialakult sérülés nagy fájdalommal jár a legapróbb mozdulatnál is. A terület regenerálódásához és teljes felépüléséhez hosszú időre, illetve megfelelő szakorvosi ellátásra van szükség. Az idegvégződések károsodása és a kisebb erek sérülése miatt vérzéssel is járhat a sebesülés.

Izomhúzódás

A kevésbé fájdalmas és súlyos sérülés esetén beszélhetünk izomhúzódásról. Ebben az esetben az izom nem szakad el, viszont görcsbe rándulva, összehúzott állapotban marad. A korábbi károsodásokhoz hasonlóan ez is a túl nagy fizikai megterhelés miatt alakulhat ki. Borogatással, pihentetéssel kezelve néhány nap alatt megszüntethető a sérülés, azonban ügyeljünk rá, hogy a kritikus területen ne maradjon mozdulatlan az izom, mivel az lassítja a gyógyulást.

A sérülés után

A felépülés során mindig fokozatosan növeljük a terhelést a sérült izomzatnál. A komolyabb problémáknál ne kapkodjuk el az ismételt munkába állást. Ha edzés közben történt az izom megsérülése, rövid időre hagyjunk fel a sportolással és pihentessük az érzékeny területet. Ha nem hagyjuk, hogy az izomzat teljesen regenerálódjon, a fájdalom ismét jelentkezni fog és még inkább elhúzódik a teljes felépülés.

vid4u.init(480,360,’Yxu0FQQ9yi’,null,3);

Forrás: