Alkalmi smink problémás bőrre

Aknés, ekcémás, vagy rosaceás bőr esetén sok gyakorlást és tapasztalatot igényel, hogy a megfelelő kozmetikumot használjuk, amivel a bőrhibákat természetes hatást elérve fedjük el. A problémás bőr sminkeléséhez Peterman Krisztina, a Dermatica gyógykozmetikusa ad tanácsokat.

A leggyakoribb hibák
„Fontosabb események, összejövetelek alkalmával vendégeim gyakran kérnek segítséget az alkalmi smink kialakításához. Tapasztalataim szerint főként a problémás bőrű hölgyek tanácstalanok, elsősorban a szépséghibák elfedését szolgáló, megfelelő alapozással kapcsolatban.” Krisztina szerint a  leggyakoribb smink hiba a helytelenül felvitt alapozó, mely az idő múlásával az orr tövében, a száj mellett, az arc apró ráncaiban lerakódik. A természetesség érdekében lényeges a bőr típusához és tónusához közel álló szín megválasztása is, ellenkező esetben könnyen maszk-hatást érünk el.

5 tipp sminkeléshez
1. A makulátlan arcbőr kevesek kiváltsága, de létezik egy speciális smink, aminek segítségével – a megfelelő technikával alkalmazva – bárki tökéletes külsőt varázsolhat magának. A maximális takarást a camouflage smink biztosítja: vízálló, nagy a vízfelvevő képessége, ezért akár az egész éjszakát áttáncolhatjuk, a smink nem fog megfolyni. Egyetlen hátránya, hogy a bőrt nagyon kiszáríthatja, ezért hosszútávú használatra nem, inkább csak alkalmi sminkként javasolható.  A camouflage fedőképessége rendkívül jó, tökéletesen elfedi a pattanásokat, vagy egyéb bőrhibákat is, de foltos festékhiány esetén is segít a hiányzó pigmenteket „pótolni”. A termékek több márkanév alatt kerülnek forgalmazásba, azon belül is léteznek professzionális, maszkmestereknek készült kozmetikumok, de a palettán megtalálhatjuk a profi, félprofi és az egyszerűen használható dekorkozmetikumok is.

2. Minden smink az előkészítéssel a bőr hidratálásával kezdődik, enélkül az alapozó felvitele sem lesz tökéletes. Külön figyelni kell erre ekcémás bőr esetén, ennek a betegségnek ugyanis gyakori velejárója a száraz a bőr. A mindennapos bőrápoláshoz és sminkeléshez is általában jól hidratáló, illatanyag- és színezékmentes termékeket javasolt használni.

Woman applying blush

3. A sminkesek régóta használják már a vörös szín elfedésére a zöldet, ez pattanások, bőrpír, rosacea és az ekcémás tünetek esetében is hatásos fegyver. Válasszunk zöldes árnyalatú, folyékony, hidratáló hatású korrektort és azt jól oszlassuk el a zavaró foltokon. Erre egy, a bőrszínünkhöz közel álló alapozó réteget vigyünk fel, amit az arc többi részén is használunk, majd az egészet áttetsző púderrel fixáljuk.

4. Érzékeny bőrön a sminkeléshez használt termékek is irritációt okozhatnak. Érdemes szakemberrel egyeztetni a számunkra javasolt termékcsaládokról. Ha megvan a kiszemelt készítmény, semmiképp se használjuk rögtön egy komplett sminkhez. Új termékek használata előtt végezzünk bőrpróbát, melynek során egy kis mennyiséget kenjünk fel az állkapocs alatti területre, vagy a fül mögé. Ha 48 óra múlva sem jelentkezik irritáció, bőrpír, viszketés, kiütés az érintett területen, akkor kipróbálhatjuk sminkeléshez is.

5. Az egyszerűbb készítmények használatát a vendégek maguk is elsajátíthatják, ehhez szívesen adok tanácsokat – mondja a Dermatica gyógykozmetikusa. Léteznek bizonyos fortélyok, amelyek a hétköznapokban is gyors segítséget jelenthetnek, vészhelyzetek esetére. Előfordult már, hogy rosaceás vendégem erős, fűszeres ételeket fogyasztott előző este, erre másnap reggel az arcán megjelenő piros foltok emlékeztették. Fontos találkozó előtt súlyosbodó akne is gyakran okoz riadalmat, egy jó smink itt is sokat segíthet. A smink oktatás része a megfelelő, a bőr tónusához illeszkedő készítmények megválasztása, a tisztítás, az arc előkészítése, az alapozás, a sminkeszközök – például szivacs, ecset – helyes használatának elsajátítása, és a smink eltávolításának lépései.

Forrás: https://napidoktor.hu/