4 tipp a hatékony időbeosztásért!

Használj ki minden percet! Hasznos ötletek arra, hogyan takaríthatsz meg időt az egész napos hajtás közepette!

Időbeosztás újratöltve

Egy napunk 1440 percből áll, és összesen 168 órával gazdálkodhatunk egy héten, mégis könnyen kicsúszunk az időből. Érdemes néhány módszert számításba venni, amivel megtervezhetjük a mindennapokat, esélyt adva, hogy utolérjük magunkat, és jusson elég idő kikapcsolódni is!

Újratervezés

Ha az egész heted egy rohanás, és mégsem sikerül elvégezni a teendőket, épp itt az ideje, hogy változtass a dolgokon! Az első lépés, hogy megnézed, a napod melyik része igényli a beavatkozást. Elhúzódik a reggeli készülődés, vagy túl sokat ülsz a dugóban?

Ha rájössz, hol peregnek feleslegesen a perceid, tudni fogod, hogyan használhatod ki ezeket a holt időket. Az apróbb átalakítások is nagy könnyebbséget jelentenek majd!

irdai munka

Lásd át a hetedet!

Szervezés kérdése, hogy mire jut időd! Nem fogod megőrjíteni magad, ha már eleve belátod, mi az, ami nem fér bele egy napodba, vagy a hetedbe! A legtöbbször az jelenti a gondot, hogy csak egy nappal tervezünk előbbre, így könnyen feltornyosulhatnak a teendők.

Jobban tesszük, ha vasárnap este összeírjuk a várható programokat, és végiggondolva az állandó feladatainkat, arányosan illesztjük be a napi- és heti rendünkbe azokat.

Állítsd fel a sorrendet!

Már reggeli közben végiggondolhatjuk, milyen sorrendben végezzük el a mindennapi teendőket. A listát mindig úgy állítsuk össze, hogy három-négy óránként legyen időnk egy rövid szünetet tartani, így apránként megpihenhetünk a hajtás közepette, emellett lesz időnk egy gyors ebédre, vagy kávéra, miközben kifújjuk magunkat.

Sőt, ilyenkor újratervezhetjük a teendőket, mivel mindig érkezhetnek előre nem látott feladatok, amiket gyorsan meg kell oldanunk, ezek pedig könnyen szétcincálják a gondosan összeállított napi terveinket, tehát érdemes olykor felülvizsgálni a listánkat!

Tervek egyénre szabva

Nincsenek bevált receptek! A szervezet tűrőképessége, és a feladatok mennyisége egyénenként eltérnek egymástól, tehát csak saját teendőink tükrében tudjuk kialakítani, és kipróbálni, hogy számunkra mely módszerek válnak be. Mindig figyelnünk kell azonban, hogy előrelátóak, és rugalmasak legyünk a megoldandó feladatok során!

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.