Nem csak a szexuális kalandozások jelenthetnek veszélyt

Azt már kívülről fújjuk, hogy a gyakori partnerváltogatásnak, a szexuális kalandozásoknak komoly veszélyei vannak. Arról viszont egyáltalán nem, vagy csak keveset tudunk, hogy a nők számára a rendszeres szexuális élet még stabil párkapcsolatban is egészségügyi kockázattal járhat.

De pontosan milyen veszélyek leselkednek ránk, akár a hitvesi ágyban?

Az átlagosnál gyakoribb, azaz napi egyszeri vagy többszöri, óvszer nélküli szexuális együttlét, az ondó kémhatása révén, a hüvelyi védőflóra jelentős gyengülését okozhatja, amely bakteriális hüvelyfertőzést eredményezhet. A nem csak hüvelyi úton történő szexuális együttlét pedig a bakteriális vaginózis (BV) fokozott kockázatával jár. – mondja Dr. Ujházy András Ph.D, szülész-nőgyógyász, gyermeknőgyógyász szakorvos.

Fotó: 123rf.com

A jó hír az, hogy a BV, ami a közhiedelemmel ellentétben, a candida fertőzést is megelőzve, a leggyakoribb hüvelyfertőzés, kezelhető. Sőt, egy kis odafigyeléssel meg is előzhetjük a bajt, hiszen a természetes védelem minden nőben ott rejlik. Már serdülőkorban kialakul a hüvelyben az a tejsavas baktérium flóra, amely természetes védő szerepet tölt be a különböző szexuális úton terjedő kórokozókkal, ill. az ezeknél jóval gyakoribb, szexuális élettől függetlenül is előforduló hüvelyfertőzésekkel szemben. A feladat tehát csupán a hüvely, pontosabban a benne lévő baktérium flóra harmonikus, egyensúlyi állapotának megőrzése.

Kívülről valószínűleg már mindenki sok százszor látta, belülről azonban aligha vehetjük szemügyre a hüvelyt.

Kis hüvely ABC: hogyan működik a vagina? – 1.rész

Tejsav és glikogén tartalmú prebiotikus hüvelygél kúrával fenntartható a maximális, természetes védelem. Az antibiotikum- és hormonmentes Lactofeel gél amellett, hogy a fenti jótékony hatóanyagok mindegyikét tartalmazza, innovatív csomagolásának köszönhetően komfortosan használható. Alapvetően szezonálisan egy-egy, pár napos, esténkénti kúra elegendő. Más a helyzet viszont az átlagosnál intenzívebb szexuális életet élő nők esetében.

Fotó: 123rf.com

Azoknak a hölgyeknek, akiknél átlagosnál gyakoribb, tehát legalább napi egyszeri a szexuális együttlét, hetente 2-3 alkalommal este végzett, fenntartó, megelőző tejsavas és glikogénes hüvelykezelés ajánlott. Amennyiben a tejsavas flóra mégsem lesz domináló a hüvelyváladékban és visszatérően kellemetlen illatú, bővebb folyás jelentkezik, egy hétig (minden este végzett) hüvelykezelés javasolt. Ha a panasz ennek ellenére visszatér, nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat, kenetvizsgálat, majd célzott kezelés ajánlott. – javasolja a szakorvos.

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.